Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Виявлено рідкісний портрет жінки-фараона

Професор виявив, що плити зображували не просто фараона Єгипту

Археологічна знахідка. Фото: pixabay
Археологічна знахідка.
Фото: pixabay

Єгиптолог Кен Гріффін проаналізував дві фрески, що зберігалися в Університеті Суонсі, в Уельсі. Як виявилося, експонати були рідкісним зображенням Хатшепсут – жінки, яка керувала Єгиптом у вигляді фараона.

Ці дві стели з вапняку зберігалися в Університеті Суонсі з 1971 року. Однак відкриття було зроблено в березні 2018-го, коли професор Гріффін виявив, що плити зображували не просто фараона Єгипту, а Хатшепсут – одну з найвідоміших жінок, які коли-небудь керували Єгиптом. Вона правила країною з 1478 по 1458 роки до н. е., і період її царювання вважається одним з найбільш процвітаючих і мирних в історії Стародавнього Єгипту.

Нижня частина зображення (рот, підборіддя і шия) виявилася пошкоджена. Однак верхня частина голови з віялом з листя добре збереглася. Ієрогліф "Джет" (фланкіруюча кобра) над головою позначає фараона. Крім того, в ієрогліфічного напису вгорі використані жіночі займенники, що підтверджує – фараон був жінкою.

З історії Стародавнього Єгипту відомі п'ять жінок-фараонів. Однак стиль, образи і матеріали, використані в цьому артефакті, за даними Смітсонівського інституту, відповідають знайденим в храмі Хатшепсут.

На жаль, вченим не відомо, як і звідки фрески потрапили до Уельса 50 років тому. Гріффін і його колеги-єгиптологи намагаються з'ясувати, звідки були вивезені артефакти.

Про те, як археологічні цінності намагалися переправити до Білорусі контрабандою, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Вокруг Света

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів