Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Зворотний бік Місяця вперше скорився людству

Китайський апарат "Чан'е-4" вперше в історії здійснив примісячення на маловивчену територію нашого природного супутника

На маловивченому боці Місяця здійснив посадку китайський апарат "Чан'е-4" Фото: rumaniamilitary.ro
На маловивченому боці Місяця здійснив посадку китайський апарат "Чан'е-4"
Фото: rumaniamilitary.ro

Космічний апарат "Чан'е-4" з Китаю вперше в історії людства зміг підкорити зворотний бік Місяця. Ця частина нашого природного супутника є маловивченою, а також раніше нікому ще не вдавалося примісячитися на цій території.

chrome_woxj8ewdfc
Перше фото з поверхні зворотної сторони Місяця
Фото: theguardian.com

Після примісячення "Чан'е-4" в басейні Ейткена в районі Південного полюса Місяця, апарат передав на Землю перший знімок, який довів успішний початок своєї місії.

Апарат стартував 8 грудня з китайської провінції Сичуань, потім безпілотному космічному кораблю довелося вийти на орбіту Місяця і здійснити м'яку посадку, на що у нього пішло три тижні.

ncle
Розташування ретрансляційного супутника Цюецяо в точці ЛагранжаL2
Фото: NASA

Щоб успішно передавати сигнали на Землю зі зворотного боку Місяця, 20 травня 2018 року було відправлено ретрансляційний супутник Цюецяо, який на даний час циркулює по гало-орбіті навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць.

chrome_luoquijgdc
Місячний ровер "Чан'е-3"
Фото: theguardian.com

Після примісячення у "Чан'е-4" заплановано кілька місій. На борту знаходиться ровер "Чан'е-3", який почне вивчення поверхні, а на борту самого апарату проводитимуться досліди з вирощування організмів в умовах малої сили тяжіння.

Нагадаємо, що раніше вчені на Місяці знайшли сліди стародавнього життя. А в грудні 2018 року апарат NASA зробив неможливе – занурився в атмосферу Сонця

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Mashable

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів