Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Мисливці за планетами виявили живого двійника Землі

Телескоп NASA TESS допоміг знайти екзопланету, на якій може бути рідка вода

Екзопланета знаходиться в "зоні Золотоволоски"
Екзопланета знаходиться в "зоні Золотоволоски"
Фото: CNET

Телескоп NASA TESS, сконструйований для пошуку екзопланет, зробив ряд монументальних відкриттів, виявляючи нові світи з вражаючою швидкістю. На науковій конференції, яка на даний час проходить у Массачусетському технологічному інституті, астрономи повідали про три нові екзопланети, які обертаються навколо карлика M-типу, відомого як GJ 357. Це найближча планетна система, виявлена вченими, на якій потенційно може бути життя.

Дивіться також в сюжеті про те, як у США готуються до зустрічі з інопланетянами:

Одна з відкритих планет особливо привернула увагу вчених, оскільки являє собою суперземлю з рідкою водою на поверхні, а значить там є велика ймовірність існування життя. Потенційному двійникові Землі дали назву GJ 357 d. Знаходиться цей "водний світ" всього в 31 світловому році від нас у сузір'ї Гідри. До того ж, екзопланета знаходиться в зоні Золотоволоски своєї зірки – придатному регіоні для життя, де температура може підтримувати воду в рідкому стані. Проте, він набагато ближчий до своєї зірки, ніж Земля до Сонця, і рік на ній триває всього 55,7 днів.

Потенційному двійникові Землі дали назву GJ 357 d
Потенційному двійникові Землі дали назву GJ 357 d
Фото: CNET

"GJ 357 d розташована в зовнішньому краї "населеної зони", де вона отримує приблизно таку саму кількість тепла, як Марс від Сонця. Якщо на планеті щільна атмосфера, вона може утримувати достатньо тепла, для підігріву рідкої води на її поверхні", – пояснює астроном з Інституту астрофізики Макса Планка Діана Коссаковська.

Астрономам знадобляться додаткові виміри, щоб зрозуміти склад атмосфери планети, на що можуть піти роки. Тому поки можна тільки сподіватися на те, що непрямі ознаки наявності на планеті GJ 357 d води підтвердяться спостереженнями.

Нагадаємо, що раніше у Всесвіті виявлені загадкові зірки, в яких горить гелій, а не водень. А нещодавно космічний корабель NASA "відкусив" шматок Сонця.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: CNET

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів