Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Планету Х звинуватили в масовому вимиранні на Землі

На думку вчених, пропонований ними сценарій є найбільш прийнятним для космічного пояснення масових вимирань тварин

Зображення: NASA/JPL-CALTECH
Зображення: NASA/JPL-CALTECH

Астрофізики Даніель Вітмайер і Джон Матс з США звинуватили Планету Х в масовому вимиранні на Землі, які можуть відбуватися приблизно кожні 27 мільйонів років. Дослідження авторів опубліковано в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, коротко про нього повідомляється на сайті арканзаського університету.

Теорія вчених заснована на тому, що орбіта обертання Планети Х навколо Сонця повільно нахиляється і кожні 27 мільйонів років перетинає пояс Койпера (розташований на відстані від 30 до 55 астрономічних одиниць від Сонця). Це призводить до гравітаційних збурень, через які Планета Х виштовхує комети з пояса Койпера вглиб Сонячної системи. Комети бомбардують планети системи (в тому числі і Землю). У міру наближення до Сонця вони розпадаються на фрагменти, які ускладнюють доступ сонячного світла до небесних тіл (включаючи Землю).

На думку вчених, пропоноване ними сценарій є найбільш прийнятним для космічного пояснення масових вимирань тварин. Два інших: наявність другої зірки поруч із Сонцем і вертикальні коливання світила при його обертанні навколо центру Галактики. Ці два сценарії, як відзначають автори, в даний час не отримують палеонтологічного підтвердження.

Вперше свою гіпотезу Вітмайер і Матс запропонували в 1985 році. Дослідження вчених опублікували журнал Nature і видання Time (із зображенням на обкладинці). Згідно первісної гіпотези вчених, Планета Х в 1-5 разів важча за Землю і розташована в сто раз далі від Сонця.

У другій половині січня 2016 року астрономи повідомили про виявлення за межами орбіти Плутона об'єкта розміром з Нептун, який в 10 разів важча за Землю. Потенційна дев'ята планета системи обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті (і в похилій щодо орбіти Землі площині) з періодом в 15 тисяч років. Її хімічний склад схожий на такий, як у газових гігантів Урана і Нептуна.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів