Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Під горами Кавказу виявлено покинуте підземне місто

Масштаби споруд вразили дослідників

Закинуте місто. Фото: pixabay
Закинуте місто.
Фото: pixabay

Недалеко від поселення Заюково Карабардіно-Балкарії на Північному Кавказі виявили стародавній підземний комплекс: техногенну споруду у вигляді перекинутої піраміди і "старе місто".

Місцеві жителі давно знали про лаз діаметром не більше півметра, який вів у величезне підземне місто, в якому досі стоять будинки, тягнуться вулиці, є площі – ось тільки жителів давно вже немає.

Зацікавившись цими розповідями, дослідники вирішили відшукати головний вхід в підземне місто, оскільки маленький лаз міг бути лише випадковим отвором у загадковий світ підземель.


Знайти вхід експедиції вчених допоміг місцевий спелеолог, який давно вже звернув увагу на загадковий грот, з якого сильно тягло протягом. Чоловік частково розібрав завал, виявивши глибоку шахту, однак на самоті не наважився спускатися в неї. А тут якраз команда дослідників прийшла.

Виявлений місцевим спелеологом вхід привів вчених не в старе місто, а в якусь техногенну споруду у вигляді перевернутої піраміди. Стіни тут викладені з великих блоків правильної форми, точно покладених один на одного без будь-якого розчину, що вельми нагадує кладку єгипетських пірамід.

Крім грота, це явно технічна споруда мала безліч невеликих проходів-щілин, через які можна хіба тільки просунути руку. З усього цього дослідники зробили припущення, що весь цей підземний "бункер" мав якесь технічне призначення, наприклад, міг бути енергетичною установкою, холодильником і так далі. Це підтверджувало і те, що на стінах цього спорудження не було жодного напису.

Найближчим часом команда вчених планує проникнути в підземне старе місто. Якщо розповіді місцевих жителів підтвердяться, і це місто буде виявлено, то його можна буде зв'язати з перекинутою пірамідою технічної споруди і визнати, що це цілий підземний комплекс найдавнішого походження, в якому колись проживали люди, забезпечуючи свою життєдіяльність загадковими для нас техногенними установками.

Про те, що дніпровські вчені навчилися робити з опалого листя тверде паливо, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: esoreiter.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів