Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Політ до Марсу загрожує астронавтам розвитком недоумства – вчені

Фахівці провели дослід на гризунах

Фото: saitzemli.ru
Фото:  saitzemli.ru

Вчені з'ясували, що вплив високоенергетичних заряджених частинок, на зразок тих, що містяться в галактичних космічних променях, здатний завдати значної шкоди центральній нервовій системі, приводячи до когнітивних порушень. Проблема серйозна, враховуючи, що експедиція на Марс може тривати 2-3 роки, вказують автори дослідження.

Зниження продуктивності, порушення пам'яті, погіршення уваги і тому подібне може негативно вплинути на роботу космічної місії. Крім того, вплив шкідливих частинок, мабуть, має довгострокові негативні наслідки для когнітивних здібностей протягом усього життя.

У ході дослідження вчені провели експерименти на гризунах. Тварин опромінювали частинками іонізованого кисню і титану. У результаті це призводило до запалення мозку у випробовуваних, яке порушувало передачу сигналів між нейронами. Сканування мозку показало, що мережа зв'язків мозку виявилася порушена за рахунок скорочення в структурах нервових клітин, відомих як дендрити і шипики.

Додаткові синаптичні зміни у поєднанні зі структурними змінами знижували здатність нервових клітин ефективно передавати електрохімічні сигнали. Паралельно з цим вчені спостерігали негативні результати у виконанні поведінкових завдань.

У астронавтів когнітивні розлади можуть розвинутися і проявити себе через кілька місяців польоту, вважають вчені. До речі, на МКС не стикаються з подібним рівнем впливу космічних променів, оскільки люди на станції знаходяться в межах захисної магнітосфери Землі.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів