Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Птахи будують сім'ї по любові – вчені

Експеримент показав, що у подібних пар виживаність пташенят набагато вища

Птахи створюють сім'ї по любові. Фото: lubov-pic.ru
Птахи створюють сім'ї по любові.
Фото: lubov-pic.ru

Птахи вибирають партнера для спаровування і подальшого виховання потомства не по волі випадку, а керуючись іншими, більш "особистими" мотивами – майже так само, як люди, стверджують біологи. Детальніше ознайомитися з результатами роботи можна у журналі PLoS Biology.

В якості учасників експерименту вчені вибрали 160 особин зебрових амадин – ці птахи стали кращими кандидатами, оскільки деякі аспекти їх поведінки аналогічні людським: так, амадини є моногамними птахами. Спочатку біологи дозволили птахам "познайомитися" і сформувати пари виходячи з власних уподобань. Потім одні пари були розділені і перемішані в довільному порядку, а інші залишені у вихідному варіанті. Учені спостерігали, як птахи з різних пар будували подальше життя і виховували потомство.

У результати роботи з'ясувалося, що виживаність пташенят була вищою на 37% в тих парах, які були утворені самими птахами, "по любові". У сім'ях, в створення яких втрутилися люди, доля пташенят була не дуже райдужною, причому винні в цьому були в першу чергу самки. Вони не приділяли достатньої уваги турботі про пташенят і рідше злучалися з самцями.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Газета.Ru

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів