Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Сміх впливає на соціальні зв'язки – вчені

У Британії провели спеціальний експеримент

Сміх сприяє відвертості. Фото: direct-press.ru
Сміх сприяє відвертості.
Фото: direct-press.ru

Загальні жарти і сміх, виявляється, підвищують бажання людей бути відвертими, причому іноді це відбувається несвідомо. Такими є одні з результатів дослідження, проведеного на чолі з Аланом Греєм із Лондонського університетського коледжу, опубліковані у виданні Human Nature.

Те, що хтось раптом на словах розкривається співрозмовнику, є важливою цеглинкою для побудови нових відносин, а також сприяє посиленню соціальних зв'язків. Таке саморозкриття може мати досить чутливу природу, яка подібна до поділу релігійних поглядів або особистих страхів.

Для дослідження ролі і впливу сміху в даному процесі Грей із колегами запросили для участі 112 студентів Оксфордського університету, яких розділили на чотири групи.

Студенти один з одним не були знайомі. Групам запропонували спільний перегляд 10-хвилинного фільму, під час якого їх попросили не спілкуватися один з одним. Фільми для різних груп відрізнялися за кількістю кумедних епізодів, за тривалістю викликаного сміху і обсягом позитивних емоцій.

Після перегляду в усіх чотирьох групах вчені виміряли рівень сміху й емоційного стану учасників. Кожен з учасників отримав завдання написати повідомлення комусь із групи, щоб вони могли пізнати один одного краще.

Учасники, які досхочу посміялися разом, поділилися більш інтимною інформацією, ніж групи, які спостерігали рутинні сюжети. Грей припустив, що так сталося не просто через позитивний досвід, але і завдяки фізіології в основі хорошого сміху. Відомо, що сміх викликає вироблення гормону радості – ендорфіну. Результати підтримують ідею, згідно з якою сміх заохочує людей розкриватися перед незнайомими людьми.

Цікаво, що той, хто повідомив про себе щось інтимне, сам цього не усвідомлював. Подію фіксував лише слухач.

"Це не суперечить думці, згідно з якою сміх формує поведінку, що сприяє розвитку відносин, адже чим більш відвертими ми стаємо зі співрозмовником, тим більше він також розкривається", – зазначив Грей.

Джерело: innovanews.ru

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів