Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Створена гігантська симуляція Всесвіту

На генерацію віртуального Всесвіту було витрачено 80 годин


Створена карта. Фото: phys.org
Створена карта.
Фото: phys.org

Вчені Університету Цюріха створили найбільшу симуляцію народження і розвитку Всесвіту за допомогою суперкомп'ютера. Вона допоможе вивчити розподіл темної матерії і формування великомасштабних космічних структур.

Віртуальний Всесвіт вміщає 25 мільярдів галактик, сформованих з двох трильйонів цифрових частинок, що представляють собою елементи темної речовини. Власна гравітація скупчень частинок приводила до появи гало. Останні, відповідно до сучасних космологічних уявлень, беруть участь у формуванні галактик, будучи "вузлами", які притягають звичайну матерію.

Для створення симуляції використовувалася суперЕОМ Piz Daint зі швейцарського Національного обчислювального центру. На генерацію віртуального Всесвіту були витрачені 80 годин.

В основі моделі лежить код PKDGRAV3, призначений для точного опису динаміки темної матерії і великомасштабної структури Всесвіту, яка залежить від неї, що включає войди і галактичні нитки.

Симуляція буде використовуватися для оптимізації роботи супутника Euclid, який буде спостерігати за широкими областями неба, що вміщають мільйони галактик.

Вчені вивчать спотворення світла, що виникають через гравітаційний вплив темної матерії, щоб вивчити розподіл останньої.

Раніше повідомлялося
, що
вчені знайшли найбільш яскраву зірку у Всесвіті.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів