Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Страх Ейнштейна: вчені побачили квантову заплутаність

Вчені побачили найдивніший квантовий ефект, який лякав Ейнштейна

Ейнштейн називав цей ефект "моторошною дією на відстані"
Ейнштейн називав цей ефект "моторошною дією на відстані"
Фото: Unsplash

Вперше в історії фізикам вдалося отримати перше зображення квантової заплутаності. У статті, опублікованій в журналі Scientific Advances, вчені з шотландського університету Глазго поділилися цим важливим для науки знімком.

Дивіться також в сюжеті про те, як добре українці знають основи фізики:

На чорно-білій фотографії зображені два заплутаних фотони, яких пропустили через кристал бета-борат барію, викликаючи чотири фазових переходи. Камера зафіксувала момент, коли обидві частинки змістилися однаково, хоча були розділені, тим самим наочно підтвердивши існування квантової заплутаності і порушивши нерівність Белла. Грубо кажучи, знімок складений з кількох зображень фотонів, які переживають серію фазових переходів.

Перший в історії науки знімок квантової заплутаності
Перший в історії науки знімок квантової заплутаності
Фото: N+1

Квантова заплутаність виникає в той момент, коли дві частинки стають нерозривно пов'язаними, – і те, що відбувається з однією, відразу ж впливає на іншу, не дивлячись на відстань між ними.

У квантовій механіці частинки одночасно є і хвилями без певного положення в просторі. Тільки коли з'являється спостерігач, системі доводиться прийняти один певний квантовий стан. Заплутані ж частинки впливають на вибір стану один одного, навіть якщо між ними більше тисячі кілометрів.

Це явище в квантовій механіці є настільки дивним, що ще великий фізик-теоретик XX століття Альберт Ейнштейн називав його "страшною дією на відстані".

Результати експерименту підштовхнуть розвиток технологій отримання зображень квантових явищ, що в свою чергу, наблизить учених до розуміння цих процесів і їх подальшого застосування.

Нагадаємо, що раніше вчені вирішили головну загадку тисячоліття про курку і яйце. А нещодавня знахідка в Антарктиді врятує людство від вимирання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: N+1

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів