Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Таємниця листування: названі найбільш захищені і небезпечні месенджери

В Amnesty International оцінили ступінь конфіденційності листування в популярних додатках

Популярні месенджери по-різному підходять до питання захисту листування
Популярні месенджери по-різному підходять до питання захисту листування

МіжнароднаправозахиснаорганізаціяAmnesty Internationalсклаларейтингзахищеностісервісівмиттєвогообмінуповідомленнями.Про цеповідомивтелеканал "Дощ".

Головнийкритерійза якиманалізувалисямесенджери-здатністьсистемшифруваннясервісугарантуватиконфіденційністькористувачів.

Упершу п'ятіркузагальногорейтингунадійностісистемишифруванняувійшли:

  • Facebook (Messenger, WhatsApp);
  • Apple (iMessage, FaceTime);
  • Google (Hangouts, Allo, Duo);
  • Telegram (Telegram Messenger);
  • Line (Line Messenger).

Наостанніхмісцях:

  • Tencent (QQ, WeChat);
  • Snapchat;
  • Blackberry (Blackberry Messenger). 

Також,організаціяперевірила,яккомпаніївідносятьсядо погроздлякористувачів,якіможутьміститисявмесенджерах.Уційчастинінайбільшважливимсталаюридичнапозиціякомпанії:чи вважаютьвласникидодатківпорушенняправилконфіденційностілистуванняпосяганнямнаправокористувачівнаприватне життяівільне вираженнядумокВищуоцінкуза цим критеріємотрималиTelegramіMicrosoft.Найбільшслабкапозиціявцьомувідношенніу Viber, Snapchat, Line і Blackberry.

Ще одним важливим критерієм стало використання месенджером end-to-end шифрування (end-to-end encryption E2EE). За цією системою зашифрована інформація передається від пристрою до пристрою безпосередньо, без участі будь-яких посередників. Це гарантує користувачам повну конфіденційність листування. End-to-end шифрування використовують WhatsApp, iMessage, FaceTime, Viber, Duo і Line. У деяких месенджерах така опція є, але вона не використовується за умовчанням (Telegram, Hangouts, Allo і KakaoTalk). У Blackberry Messenger таке шифрування – окрема і платна для користувачів опція. Система повністю відсутня в Messenger, Skype і Snapchat. При цьому тільки кілька месенджерів забезпечують повне шифрування інформації на всіх етапах обміну повідомленнями – iMessage, FaceTime, Viber і Line.

Крім того, найважливішим для складання рейтингу критерієм стало ставлення компаній до запитів влади про розкриття інформації користувачів на відповідну вимогу. Всі компанії, крім Tencent (Blackberry), так чи інакше стверджують, що вони не будуть розшифровувати повідомлення на вимогу влади. При цьому найбільш відкрита політика в цьому відношенні у Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage, FaceTime, месенджерів Google (Hangouts, Allo і Duo), Skype і Snapchat.

Майже всі месенджери досить слабо інформують своїх користувачів про можливі ризики для безпеки інформації. За цим критерієм Amnesty не поставили жодному месенджеру більше одного бала з трьох можливих. Один бал отримали Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage, FaceTime, месенджери Google (Hangouts, Allo і Duo), Line, Viber, Blackberry і KakaoTalk.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів