Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Телескоп Хаббл показав у Всесвіті міф стародавнього Єгипту

Свіжий космічний знімок Хаббла ілюструє давньоєгипетський міф

Галактика NGC 4455 знаходиться в сузір'ї Волосся Вероніки
Галактика NGC 4455 знаходиться в сузір'ї Волосся Вероніки
Фото: NASA

Перший новорічний знімок телескопа Хаббла демонструє елегантну спіральну галактику NGC 4455, розташовану в північному сузір'ї Волосся Вероніки. Галактика знаходиться від Землі на відстані в 45 мільйонів світлових років, повідомляє NASA .

Дивіться також в сюжеті про те, як в Україні розробляють орбітальний космічний апарат майбутнього:

Сузір'я Волосся Вероніки, в якому знаходиться галактика NGC 4455, єдине в зоряному каталозі, що отримало свою назву від реальної історичної особистості – єгипетської цариці, яка правила приблизно з 250 року до н.е. Нею була Береніка (Вероніка) II Кіренська, дружина Птолемея III Евергета, третього правителя елліністичного Єгипту. Згідно з легендою стародавнього Єгипту, цариця відрізала своє прекрасне волосся і помістила його в храмі Афродіти на подяку богині за перемогу над сирійцями, даровану її чоловікові. Наступного дня жмут волосся зник. Жрець-астроном Конон повідомив царському подружжю, що жертва цариці була прийнята, перетворившись на нове сузір'я – Волосся Вероніки.

На свіжій фотографії видно зоряний розсип – величезну кількість світил, що входять до структури галактики. До речі, спіральні гілки в галактиках зразок NGC 4455 починаються на кінцях перемички, а не виходять з ядра, як в звичайних спіральних галактиках.

Зображення було отримане за допомогою вдосконаленої камери для зйомки Хаббла (ACS). ACS може отримувати зображення з ультрафіолетової довжини хвилі, через спектр видимого світла і до довжини хвилі, близької до інфрачервоної. Після інсталяції в телескоп, цей об'єктив забезпечив ширше поле огляду, ніж у інших камер Хаббла. Завдяки своїм широким можливостям ACS може захоплювати більші ділянки неба з вражаючими деталями, а також може виконувати спектроскопію, щоб побачити, як світло взаємодіє з речовиною.

Нагадаємо, що раніше телескоп "Хаббл" сфотографував неймовірний знімок "зоряної колиски". Також нещодавно астрономам вперше в історії вдалося зняти вибух зірки "вживу".

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Digital Trends

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів