Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені NASA записали шум марсіанського вітру

Науковим співробітникам довелося докласти чимало зусиль, щоб зробити звуки вітру доступними для людського вуха

Явище зафіксував американський зонд InSight, якийздійснив посадкунаМарс12днівтому.

Вченіпідрахували,щовітердмезішвидкістювсередньому5,5метріввсекунду-практичнотаксамо,якнаЗемлі.Однакшумвітрумавнизькі частоти,щоблюдськийслухмігїхрозпізнати,вченимдовелосяобробитизаписіпіднятизвукинадвіоктави.Отримавширезультати,фахівціне приховувалирадості.

Увечері 26 листопада2018року NASAоголосилопро успішну посадку космічногоапаратуInSightнаповерхню Марса. ПіслявходуватмосферуМарсанашвидкостіблизько20 тисячкм/годвченимкосмічногоагентстваналежалоочікувати"шістьхвилинжаху",покиInSightгальмувавоб атмосферупланети.

Успішнапосадкавідбуласявзапланованомумісцібезвідхилень-о 21:54за київським часомврайонівулканічногонагір'яЕлізій.Післям'якоїпосадкиапаратпередавнаЗемлюінформаціюпро успішне виконаннязавдання.

Як повідомлялося, місія апаратурозраховананавивченнявнутрішньої будовиіскладу МарсадляцьогоInSightоснащенийсейсмометром.Вартістьпрограмиобійшласякосмічномуагентствув480 мільйонівдоларів,асамамісіярозрахованана720днів-протягом цього часуInSightвивчатимевнутрішнюструктуруМарса,проведепершісейсмологічніспостереженнянапланетіівиміряєпотіктеплазнадрМарса.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів