Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені назвали причину наймасовішого вимирання всіх часів

Тріасове вимирання, яке сталося близько 200 млн років тому, призвело до загибелі величезної кількості живих організмів

Фото: gismeteo.ru
Фото: gismeteo.ru

Дослідники стверджують, що одним з основних факторів, котрі викликали масове вимирання живих організмів наприкінці тріасового періоду, стало різке зменшення кількості кисню у водах Панталаського океану, що оточував материк Пангею. Стаття, що розповідає про роботу вчених, була опублікована в журналі Geology.

Тріасове вимирання, яке сталося близько 200 млн років тому, призвело до загибелі величезної кількості живих організмів: вимерла половина з усіх, що жили тоді на Землі, видів. Вчені стверджують, що причин, які викликали настільки глобальне зникнення живих істот, було декілька, проте однією з головних вони назвали різке зниження концентрації кисню у водах Панталаського океану.

Дослідники проаналізували рештки мікроорганізмів, знайдених на дні океану і датованих кінцем тріасового періоду. Результати роботи показали, що більша частина цих мікроорганізмів є зеленими сіркобактеріями – істотами, які розвиваються у безкисневому середовищі і виробляють сірководень, тим самим ще більше знижуючи кількість кисню у воді. Поштовхом до розвитку цих організмів стали рухи тектонічних плит земної кори, у результаті яких підводні вулкани викинули у воду велику кількість вуглекислого газу. У цих сприятливих умовах і почали розвиватися зелені сіркобактерії, які підсилили отруєння води несприятливими для життя газами.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Газета.Ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів