Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені виявили відмінності в мозку математиків і гуманітаріїв

Вченим з Франції, нарешті, вдалося виявити головні відмінності у функціонуванні мозку людини, схильної до математичних наук і людини, схильної до гуманітарних наук

В ході експерименту вчені спостерігали за мозком випробовуваних за допомогою спеціальних апаратів. Фото: pikabu.ru
В ході експерименту вчені спостерігали за мозком випробовуваних за допомогою спеціальних апаратів.
Фото: pikabu.ru

Групі французьких наукових фахівців вдалося визначити основні відмінності між мозком людини, що має схильність до математики і мозком людини, схильної до гуманітарних наук. Про своє відкриття вчені написали в статті, опублікованій на сторінках Proceedings of the National Academy of Sciences, – передає hitech-news.ru.

За підсумками тривалих досліджень вченим з Франції, нарешті, вдалося виявити головні відмінності у функціонуванні мозку людини, схильної до математичних наук і людини, схильної до гуманітарних наук. Подробиці даного дослідження вказані в науковому джерелі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Для свого експерименту фахівці запросили групу з 30 осіб. Учасники спостереження були розділені на дві підгрупи. До першої увійшли математичні фахівці, в другу – люди різних професій, що мають приблизно однаковий рівень освіти. Учасникам спостереження запропонували розглянути складні математичні завдання, а також затвердження щодо математики, які потрібно було розділити на правду, неправду і нісенітницю.

В ході експерименту вчені спостерігали за мозком випробовуваних за допомогою спеціальних апаратів. Так, було відмічено, що у математиків під час вирішення математичних задач активувалися тім'яна, нижньоскроньова і префронтальна ділянки кори головного мозку. У гуманітаріїв дані ділянки мозку активувалися при вирішенні інших завдань.

Так фахівці прийшли до висновку, що мозок математиків задіяв нейронну мережу, що відповідає за сприйняття чисел, простору і часу. Дана нейронна мережа має суттєві відмінності від мережі, що відповідає за розуміння мов.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів