Головна Сьогодні

Вчені визначили терміни неминучої катастрофи на Землі

Зникнення диких видів тварин і рослин може тривати кілька тисяч років


В кінці XXI століття на Землі почнеться
В кінці XXI століття на Землі почнеться

ГеофізикДаніельРотман(Daniel Rothman)зМассачусетськоготехнологічногоінститутуза допомогоюматематичноїмоделіз'ясував,щовкінціXXIстоліттянаЗемліпочнетьсяновеглобальневимирання.Цестанетьсяврезультатізмінвглобальномуциклівуглецю,викликанихантропогеннимивикидамивуглекислогогазу.

СтаттяопублікованавжурналіScience Advances,прес-реліздоступнийнасайті
Phys.org.

Ротманпроаналізувавзмінивгеохімічномукругообігувуглецюзаостанні450 мільйонівроків,охопившиприцьомуп'ятьвеликихвимирань,приякихшвидкістьзникненнявидівнабагатоперевищувалазвичайну.Вінз'ясував,щодестабілізаціябіосферивідбуваєтьсяпридосягненні"катастрофічнихпорогів"вуглецевогоциклу.

Дослідниквивівформулу,якапов'язуєвідносну змінуобсягунеорганічноговуглецювокеанізішвидкістюцієїзміни.Вінпоказав,щокатастрофанастанеприодній здвохумов.Якщовуглецьнакопичуєтьсяповільно,товимираннявідбудеться,колишвидкістьйогоакумуляціїперевищитьтемпи,до якихможутьадаптуватисяекосистеми.Уразішвидкоїкороткочасноїакумуляціїфатальнурользіграєвеличиназміниобсягу.

Засловамивченого,черезантропогеннийвикидпарниковихгазіввданийчасздійснюєтьсядругийсценарій.До 2100 року вуглець, що накопичивсявокеанах,призведедо втратибіосфероюстабільності,щопризведедо початкушостоговеликоговимирання.Зникненнядикихвидівтваринірослинможетриватикількатисячроків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти