Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені показали діючий вулкан зсередини

Вулканологи вперше побудували тривимірну теплову карту вулкана

Вулкан Стромболі. Фото: abdn.ac.uk
Вулкан Стромболі.
Фото: abdn.ac.uk

За допомогою дослідних дронів, забезпечених необхідними чутливими сенсорами, вулканологи з Великобританії і Норвегії під керівництвом Джона Хауелла з Абердинського університету вперше побудували тривимірну теплову карту вулкана.

Провести дослідження виверження вулкана Стромболі, розташованого в Тірренському морі неподалік від Сицилії, вченим вдалося з використанням спеціально розробленої методики аналізу аерофотографій і теплових карт, отриманих дроном, який рухався над вулканом за певним маршрутом з допомогою системи GPS, повідомляється на
сайті Абердинського Університету Великобританії.

Засловамивчених,основне завданняприпроведеннівимірюваньпід часвиверження-правильнонаправлятидронпопотрібному маршруту,уникаючийогоконтактузнебезпечнимидляньогопотокамипопелуігазувисокоїтемператури,здатнихвивестизладудатчикиабоповністюзруйнуватибезпілотник.

Вулканологистверджують,щорозроблена нимисистемадозволяєпроводитимоніторингактивностівулканівзбільшоюточністюіменшимивитратами,ніжіншіметоди.Наприклад,за допомогоюбезпілотниківможнавиявититепловізміни,яківідбуваютьсязвулканом, не помітніпризовнішньомуспостереженні.Саметакиймоніторингможезначнопідвищитиефективністьсучаснихметодівпрогнозуваннявиверженьвулканів,особливотих,якірозташованінатериторіїкраїн, що розвиваються,дедорожчіметодинедоступні.

Щебільшскладназадача-картуванняповерхніпідводнихвулканів.Моніторингактивностітакихвулканівдоводитьсяпроводитидоситьскладнимисейсмографічнимиметодами,ідістатисядовулканавчасновдаєтьсядалеко незавжди.Однакнедавновченимвдалосяотриматитривимірнезображенняпідводноговулканабезпосередньопіслявиверження,коливикидпопелуігазузйогожерлащетривав.

Про те, яким насправді є вулкан Кусацу-Ширан в Японії, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів