Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені запропонували нову стратегію виявлення кисню

Астрономи продовжать пошуки життя на екзопланетах по-новому

Вчені створили модель того, як може виглядати атмосфера планети, якщо на ній присутнє життя. Фото: lenta-ua.net
Вчені створили модель того, як може виглядати атмосфера планети, якщо на ній присутнє життя.
Фото: lenta-ua.net

Вчені з Інституту вищих досліджень у Прінстоні запропонували нову стратегію виявлення кисню, води і хлорофілу на екзопланетах. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі PNAS, повідомляє lenta.ru.

Вчені створили модель того, як може виглядати атмосфера планети, якщо на ній присутнє життя. Їх побудова припускає, що земний або орбітальний телескопи відповідним чином відреагують на спектри атмосфери такої екзопланети.

Зокрема, вчених цікавив вміст кисню, води і хлорофілу в ній. Модель атмосфери будувалася за аналогією із земною. У ній враховувалося релєєвське розсіювання світла на неоднорідностях атмосфери (таке розсіювання призводить до характерного кольору земної атмосфери – блакитного).

Враховуючи свої побудови, фахівці описали вимоги, яким повинні задовольняти спектрографи для виявлення зазначених речовин. Так, розширення спектрометра, необхідні для виявлення різних речовин, не збігаються. Найменше значення розширення має для води, а найбільше – для хлорофілу.

Вчені відзначають, що вони побудували модель з мінімальним числом параметрів. Також автори сподіваються, що спостережні можливості сучасних обсерваторій, які все збільшуються, дозволять виявити потенційно населені планети.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів