Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені створили живі м'язи для роботів

Механізми цілком можуть претендувати на звання біороботів

Новепоколіннямаленькихроботівматимеживім'язовіклітини.Вонибудутьматирозмірвшістьміліметрів.ЇхствориливченіІллінойськогоуніверситетувУрбана-Шампейн,-передає znaj.ua. Розробникинезвичайнихроботіврозповіли,щоосновоюдлянихставгнучкийгідро-гель.Йогонадрукувалина3D-принтері.Такожвонискладаютьсязклітинскелетнихм'язів.Томумеханізмицілкомможутьпретендуватиназваннябіороботів.

Форма і дизайн машин дуже прості. Розробники відзначили, що принцип функціонування всіх сполучних частин роботів схожі з роботою сполучних тканин, які мають живі істоти.

Також вчені розкрили процес виготовлення біологічних машин. Суть їх у тому, що порожнина всередині готового каркаса з гідрогелю заповнюють живими м'язовими волокнами. Він за формою нагадує букву "П". Саме ці волокна при стисненні і разжимании допомагають машині рухатися. Вони повністю функціонують завдяки електричному імпульсу. Вчені додають, що частота цих скорочень залежить від частоти електричних імпульсів – чим більше частота, тим частіше м'язи скорочуються і навпаки.

Роботу над проектом дослідники почали ще в 2012 році. Спочатку вони використовували м'язові клітини серця. Але пізніше розробники зупинилися на скелетних м'язах, тому що ними було значно легше управляти. Керівник дослідження Рашид Башир підкреслив, що ці клітини ідеально підходять для створення кібернетичних машин.

Поки вчені шукають більш ефективні шляхи управління машинами. Значно можна поліпшити функціонування роботів за допомогою впровадження в пристрій нервових клітин.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів