Головна Сьогодні

Вчені побачили щось дивне в центрі нашої галактики

Поблизу центру галактики Чумацький шлях помітили незвичайні об'єкти поблизу чорної діри
Об'єкти
Об'єкти

ВченівпершеотрималидетальнийзнімокцентрунашоїгалактикиЧумацькийШляхза допомогоюАтакамськоїВеликоїміліметрової/субміліметровоїантеноюрешіткиALMA.Однакїхпогляду посталанезвичайнакартина-щосьдивнеоберталосяпоблизунадмасивноїчорноїдіриСтрілецьA*,повідомляєсайтЄвропейськоїпівденної обсерваторії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Виявленіоб'єктимістять великукількістьводнюіназиваються"молекулярнимихмарками"(cloudlets).Фотознімокдетальнопоказуєрозподілмолекулокисувуглецю-другогоза поширеністюкомпонента"хмарок".Отримане зображенняєпершимдоказоміснуваннятакихоб'єктів.

potw1843a_01
Істинна фотографія центру галактики Чумацький шлях з "хмарками"
Фото: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)/ J. R. Goicoechea

Незвичайністьполягаєвтому,щоціхмаркирозвиваютьвеличезнуорбітальнушвидкістьнавколочорноїдіри,алесамаїхмасадужемала -приблизно60маснашогоСонця.На думкудослідників,зіркине можутьформуватисязтакогорозрідженогогазу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вченіраннєтакожвважали,щотакіоб'єктине моглиіснуватипоблизучорних дір-вонибдавнобулипоглинені,аджезнаходятьсянавідстанівсьогоодногосвітловогороку.

Нагадаємо, що раніше вчені зафіксували, як нашу галактику атакували 13 гіпершвидкісних зірок з чорної діри. Також раніше сайт "Сегодня" повідомляв, що вченим вдалося отримати найдетальніший знімок центру Чумацького Шляху і цевиявилосявражаючимвидовищем.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти