Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені з'ясували, що погубило цивілізацію майя

Свій висновок вчені зробили, вивчивши дані відкладення в лагунах, оточених стінами коралових рифів

Фото: ru.wikipedia.org
Фото:  ru.wikipedia.org

Засуха стала причиною зникнення цивілізації майя. До такої думки дійшли американські вчені з Університету Райса. У виданні Live Science вони стверджують, що практично 100 років, з 800 по 900 рік нашої ери, на території, де проживали майя, стояла екстремальна засуха.

Свій висновок вчені зробили, вивчивши дані відкладення в лагунах, оточених стінами коралових рифів. Вчених найбільше цікавив вміст титану. Його низька частка вказує на періоди посухи. Справа в тому, що він потрапляє у воду, коли рясні дощі розмивають вулканічні породи на півострові Юкатан. Вивчивши концентрацію титану, вчені побудували графік випадання опадів. Виявилося, що саме в роки занепаду цивілізації майя кількість тропічних циклонів скоротилася втричі: з п'яти-шести до одного-двох у двадцять років.

У пошуках нових місць проживання, майя перемістилися на північ. Але й там їх знову застала сильна посуха. Убогість опадів призвела до занепаду сільського господарства, потім прийшов голод і міжусобні конфлікти. До IX століття цивілізація майя перестала існувати.

Це доказ американських учених, звичайно, не можна вважати остаточним вердиктом про причини зникнення майя. Адже про це вже давно сперечаються вчені. Багато стоять на тому, що майя згубив не просто клімат, а порушення балансу між людиною і природою, так як постійно зростаюче населення не зуміло пристосуватися до браку води і ґрунтів, придатних для землеробства.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів