Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені з'ясували, звідки взялося життя

Фахівці прийшли до нової теорії

Фото: Hi-News.ru
Фото: Hi-News.ru

Група вчених з Європейського Космічного Агентства (ESA) встановила, що ключовим фактором у зародженні життя є ультрафіолетове випромінювання, повідомляється в журналі Astrobiology.

Життя існує в міріадах різних форм, але якщо будь-який організм розібрати до найдрібніших деталей, то його вихідний матеріал буде один: атоми вуглецю, з'єднані з воднем, киснем та іншими елементами.

Раніше вважалося, що ключову роль в генерації "цеглинок життя" грає турбулентність. Відповідно до цієї теорії, основні вуглеводні утворюються в областях великий турбулентності, спричиненої вибухом наднових або викидом речовини молодими зірками. Ще в 1940-і роки були виявлені молекули вуглеводню (CH) і позитивно зарядженого іона вуглеводню (CH +). До речі, вони були двома з перших трьох молекул, знайдених в міжзоряному просторі.

Вивчення молекулярних хмар в Оріоні показало, що CH + не поглинає світло, а випромінює його. І це дуже здивувало вчених. Вони зіставили кількість, температуру і рух молекул CH і CH +, а також їх прародителя – іона вуглецю (C +). Аналіз показав, що молекули CH + були створені ультрафіолетовим випромінюванням дуже молодих зірок усередині туманності Оріона.

У порівнянні з Сонцем вони більш масивні і випускають більше ультрафіолетового світла. Коли молекула поглинає фотон світла, вона збуджується і отримує енергію, необхідну для вступу в реакцію з іншими частинками.

"На Землі Сонце є рушійним джерелом майже всього живого, – говорить провідний автор дослідження Патрік Морріс з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені (США). – Тепер ми дізналися, що зоряне світло є каталізатором для утворення хімічних речовин, що передують необхідним матеріалам для зародження життя" .

За його словами, ультрафіолетове світло від великих зірок нагріває навколишні молекули водню, і це створює умови для формування вуглеводнів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів