Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені заявили про виявлення надмасивної чорної діри

Незвичайне явище помітили за допомогою телескопа Hubble

Джерело CID-42. Фото: NASA
Джерело CID-42. 
Фото: NASA

Міжнародний колектив астрофізиків повідомив про ймовірне виявлення відкатної надмасивної чорної діри. Результати своїх досліджень автори опублікували в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Як вважають астрономи, при зіткненні і подальшому об'єднанні двох галактик, що містять в своїх центрах по чорній дірі (ймовірно, сверхмассивній), останні після взаємодії можуть злитися в сверхмассивную чорну діру. Перед зіткненням чорні діри обертаються одна навколо іншої, а сам процес об'єднання має супроводжуватися, згідно прогнозам загальної теорії відносності (ЗТВ), сильною спалахом гравітаційного випромінювання.

Напрямок такого випромінювання залежить від параметрів взаємного обертання чорних дір і співвідношення їх мас, а саме випромінювання, згідно ЗТВ, має відбуватися переважно в одному напрямку. Закони збереження вимагають, щоб знову утворена чорна діра була викинута з місця свого народження. Такий відкат надмасивного об'єкта з центру галактики є незвичайним з погляду астрономії, оскільки стандартним місцезнаходженням чорних дір в галактиках вважаються їх центри.

У своєму дослідженні астрофізики заявили про випадкове виявлення подібної відкатної надмасивної чорної діри. В якості кандидата на її роль фахівці назвали рентгенівське джерело CID-42. Характерні рухи і випромінювання, що спостерігаються у джерела CID-42, вчені виявили за допомогою телескопа Hubble, які потім досліджували також і за допомогою інших телескопів.

Нажмите для увеличения

Фотографії CID-42 в сузір'ї Секстанта
Фото: cfa.harvard.edu

Обсерваторії розглянули в CID-42 два яскравих компоненти, розташованих на відстані кілька тисяч світлових років один від одного. Астрономи встановили, що велика частина радіо- і рентгенівського випромінювання припадає на одну з компонет. Ймовірно, саме вона і є відкатною чорною дірою.

Об'єкт CID-42, в центрі якого вчені підозрюють існування надмасивної чорної діри, розташований на відстані 3,9 мільярда світлових років від Землі в сузір'ї Секстанта. Його маса оцінюється в 450 мільярдів сонячних мас. Поки вчені не можуть впевнено сказати про виявлення відкатної чорної діри; для цього їм потрібно проведення подальших досліджень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів