Головна Сьогодні

Україну заполонило піратське ПЗ

Люди завантажують неліцензійний софт навіть на робочі комп'ютери

В цілому в світі піратсткого ПЗ стає менше
В цілому в світі піратсткого ПЗ стає менше

У 2015 році в Україні 82% програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах, було неліцензійним. Про це свідчать дані дослідження міжнародної асоціації BSA The Software Alliance.

Згідно з дослідженням, частка піратського ПЗ зменшилася всього на 1% в порівнянні з попереднім дослідженням BSA в 2013 р. Згідно зі звітом, українці використовують значну кількість неліцензійного ПЗ, яке несе загрози і збільшує ймовірність стати жертвами кібератак.

"За оцінкою ІТ-директорів, 15% працівників завантажують програмне забезпечення без їхнього відома. Але вони істотно недооцінюють проблему: насправді кожен четвертий працівник визнається, що завантажує несанкціоноване програмне забезпечення на робочий комп'ютер", – відзначають аналітики.

У доповіді зазначено, що компанії можуть зменшити ризики кібербезпеки, купуючи все програмне забезпечення у законних постачальників і впроваджуючи програму управління активами програмного забезпечення (SAM, Software Asset Management).

Організації, які ефективно впроваджують SAM, мають повне розуміння того, яке ПЗ встановлено в їх мережі та чи є воно законним і ліцензійним; оптимізують використання програмного забезпечення відповідно до своїх потреб; мають політики і процедури, що регулюють придбання, розгортання і списання програмного забезпечення; повністю інтегрують SAM в свій бізнес.


Інші висновки дослідження цього року по регіонах:

• В середньому 39% світового комп'ютерного програмного забезпечення в 2015 році було неліцензійним (незначне скорочення в порівнянні з 43% в попередньому дослідженні BSA в 2013).

• Середній показник рівня піратства серед країн Центральної та Східної Європи – 58%. Регіоном з найнижчим рівнем використання неліцензійного ПЗ (17%) продовжує залишатися Північна Америка, однак його комерційна вартість значна – $ 10 млрд.

• Найвищий рівень використання неліцензійного програмного забезпечення має Азіатсько-Тихоокеанський регіон (61%). У порівнянні з попереднім дослідженням BSA в 2013 році, відбулося зниження на один пункт.

• Наступними за часткою неліцензійного програмного забезпечення є Центральна і Східна Європа (58% – падіння на 3 пункти в порівнянні з 2013 р.) І Близький Схід-Африка (57% – падіння на 2 пункти в порівнянні з 2013 р.).

• У Західній Європі загальний показник опустився на 1 пункт і становить 28%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: UBR.UA

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти