Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

В Африці виявлено ознаки швидкої глобальної катастрофи

Континент повільно розколюється на дві частини, утворюючи тріщини і розломи

Африка. Фото: pixabay
Африка.
Фото: pixabay

Геологічні процеси, що відбуваються в Східно-Африканської рифтової долини, можуть в найближчому майбутньому привести до катастрофічних наслідків.

У цьому регіоні континент повільно розколюється на дві частини, утворюючи тріщини і розломи, які загрожують транспортній та міській інфраструктурі, повідомляє видання Indy100.

Як передбачають учені, східна частина Африки остаточно відокремиться від материка через 3-4 мільйони років. Пов'язана з цим процесом деформація земної кори привела до появи геологічного розлому – Великої рифтової долини, яка простяглася приблизно на шість тисяч кілометрів від Лівану до Мозамбіку, а також Червоного моря. Швидкість, з якою дві плити (Нубійська і Сомалійська) відходять один від одного, становить 6-7 міліметрів на рік. В майбутньому це місце буде затоплено, а Кенія перетвориться на острів
.

ЗасловамигеологаДевідаАдеде(David Adede),хочарифтдовгийчасзалишавсятектонічнонеактивним,вземній коріможутьвідбуватисяневеликірухи,що призводятьдо появинаповерхнізонзвеликою кількістютріщин.Прицьомуряснідощіпогіршуютьситуацію,сприяючипоявііншихнерівностей.Так, 19 березнявеликийрозломперетнувкенійськудорогуMai-Mahiu Narok,якудовелосятерміноворемонтувати,протецятимчасоваміране врятуєїївідруйнування.

Умайбутньомуситуаціялишепогіршиться,застерігнауковець.Врезультатіврегіонівибухнутьстихійнілиха,що загрожують життюлюдей.Томунеобхідноскластикартулінійрозломів,щобпрогнозувати утворенняновихтріщинівраховуватицеприбудівництвіновихбудівельіінженернихспоруд.

Про те, як Дональд Трамп образив африканські держави, дивіться на відео нижче:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Новости Крыма

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів