Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

У ЦЕРНі отримали антиматерію, яка світиться

Експерименти фізиків проходили на антипротонному сповільнювачі

Ділянка антипротонного сповільнювача Фото: CERN
Ділянка антипротонного сповільнювача
Фото: CERN

Фізики з ЦЕРНу вперше спостерігали антиматерію, яка світиться  - перехід атома антиводню з основного енергетичного стану в збуджений, що супроводжується випусканням фотона. Присвячене цьому дослідження опубліковано в журналі Nature.

Експеримент учених був організований в такий спосіб. У циліндричну вакуумну камеру висотою 280 нанометрів і діаметром 44 міліметри, захищену від зовнішніх магнітних полів, містилися атоми антиводню – зв'язаний стан антипротона і антиелектрона (позитрона).

За допомогою лазерного випромінювання антиатоми переводилися з основного стану в збуджений. Це дозволило вченим вперше виміряти частоту квантового переходу 1S-2S. Отримані дані, за їхніми словами, знаходяться в хорошому відповідно до результатів спектроскопії атома водню.

Експерименти фізиків проходили на антипротонному сповільнювачі, встановленому в ЦЕРНі – Європейській організації з ядерних досліджень. У ній же, на кордоні Франції та Швейцарії, розташований Великий адронний коллайдер – найбільша в світі прискорювальна установка. У 2012 році фахівці організації повідомили про відкриття частинки з властивостями бозона Хіггса.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Lenta.ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів