Головна Сьогодні

У гробниці епохи Олександра Македонського виявлено приховане приміщення

Дослідження виявило порожнечу на глибині двох метрів із західного боку пагорба

Реконструкція можливого виду похоронного комплексу на пагорбі Каста зі статуєю "Лев Амфіполіс", поміщениою на вершину. Фото: amfipolis.com
Реконструкція можливого виду похоронного комплексу на пагорбі Каста зі статуєю "Лев Амфіполіс", поміщениою на вершину.
Фото: amfipolis.com

Похоронний комплекс в Амфіполісі був виявлений в 2012 році, в 2014-му археологи "розпечатали" вхід до гробниці і паралельно почалося повне геофізичне обстеження пагорба Каста.

Роботи були доручені лабораторії прикладної геофізики при університеті Аристотеля в Салоніках.

З тих пір археологи встигли розкопати внутрішні приміщення: монументальний вхід і три зали, останній з яких виявився похоронної камерою з останками п'яти осіб.

Було встановлено час спорудження гробниці: остання чверть IV століття до нашої ери, тобто останні роки правління Олександра Македонського і смутний час після його смерті в 323 році до н.е.

Геофізики тим часом завершили обстеження пагорба Каста. На грецькому новинному сайті Protothema з'явилося коротке, але вкрай інтригуюче повідомлення про те, що під похоронним пагорбом, можливо, є приховане приміщення.

"Ми завершили геофізичні роботи і зараз зайняті обробкою отриманих даних. Це складне завдання через величезний обсяг інформації. Однак ми вже зробили кілька цікавих знахідок, які вимагають археологічного підтвердження. Зараз ми шукаємо фінансування для продовження досліджень", – сказав керівник робіт професор Григоріс Цокас.

Дослідження виявило порожнечу на глибині двох метрів із західного боку пагорба.

"На тривимірній карті розподілу опору ми бачимо, що в західній стороні комплексу щось є. Можливо, це друга гробниця, за розміром набагато менша за першу, розташована на двометровій глибині. Це місце безумовно вимагає окремого вивчення", – говорить Цокас.

Читайте також: Археологи знайшли дві гробниці епохи Зміїних царів майя

Ґрунтуючись на даних геофізичного дослідження, Цокас повністю відкинув ймовірність того, що знаменитий "Лев Амфіполіс" – п'ятиметрова скульптура, виявлена в 1912 році на протилежному березі річки Стрімон – колись стояв на вершині пагорба Каста.

Археологи висунули цю спокусливу гіпотезу і навіть включили "Лева" в віртуальну реконструкцію похоронного комплексу. Однак дані геофізики говорять про те, що пагорб природного походження не міг витримати вагу скульптури, який становив не менше 1500 тон.

Незважаючи на розбіжності, вчені продовжують спільну роботу. Цокас зробив ще одне невеличке оголошення, зайвий раз підтверджує датування гробниці в Амфіполіс: аналіз фрагмента вугілля, знайденого в підставі похоронного комплексу, відносить час спорудження пам'ятника приблизно до 300 року до нашої ери.

Поки це єдине, з чим згодні всі учасники дискусії: погребально-меморіальний характер споруди на пагорбі Каста і його датування, 325 – 300 рік до нашої ери.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Вести.Ru

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти