Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

У космосі знайдено величезні запаси дуже цінного газу

Гелій-3 являє собою газ, який можна використовувати в різних сферах

У космосі знайдено газ. Фото: astronews.ru
У космосі знайдено газ.
Фото: astronews.ru

ГрупаастрономівзУніверситетуМанчестераза допомогоюнайбільшоїантеникосмічногоагентстваNASAвиявиладужерідкіснийіціннийгазв 4000світловихрокахвідЗемлі,повідомляєпорталPhys.org.

СпівавторамивідкриттясталидопомагалиїмспівробітникиіспанськогоЦентруастробіологіїіМережідалекого космічногозв'язкуіНаціональногоавтономногоуніверситетуМексики
.

Читайте також: Мантія ЗемлівідшаровуєтьсявідкорипідСША-вчені

Повідомляється,щоза допомогоюМадридськогокомплексудалекого космічногозв'язку,депрацюєнайбільша,діаметром70метрів,антенаNASA,вдалосявиявитивеличезнізапасигелію-3.Вонизнаходятьсявпланетарноїтуманностів 4000світловихрокахвіднашоїпланети.Гелій-3являєсобоюгаз,якийможнавикористовувативрізнихсферах.Наприклад,вякостіпаливадляатомнихелектростанцій,атакожвкріогеніціімедицині.

НаЗемлівініснує,алеу вкраймалій кількості.Підраховано,щообсяггелію-3вдалекійтуманностіперевищуєземнізапасиприблизнов500разів.Цевкількаразіввище,ніжвбудь-якіийпередбаченіймоделі.Дослідникипровелианалізданихідовели,щогелій-3утворюєтьсявцентрізіроківикидаєтьсявкосмосвкінціїхнього життя.Приміром,йогочерезкількамільярдівроківпочневикидатинашеСонце.Однаквченіпокине змоглипояснити,якутвориласянастількивеличезна кількістьгелію-3.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів