Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

У NASA попередили про загрозу "страшнішу від будь-якого астероїда"

Загроза супервулкану значна, і фахівці пропонують почати роботу по її ліквідації вже зараз


Єллоустонський супервулкан. Фото: e
Єллоустонський супервулкан.
Фото: e

ФахівціNASAзаявили,щоіснуєнабагато серйознішанебезпекадлялюдства,ніжбудь-якийастероїд.Мовапро виверженнясупервулкану.

ЯкпоясниливкосмічномувідомствіСША,сьогоднівсвітіналічуєтьсяблизько20супервулканів.Однаквиверженнятількиодногознихстановить велику загрозудлявсьогоживого.

На думкувчених,найнебезпечнішийсупервулкан-кальдеравЄллоустонськомунаціональномупаркунапівнічному заходіСША.Котлован,розмірякогоприблизно55кілометрівна72кілометри,заповненийрозпеченоюмагмою.

Магмавразівиверженнявулканаспалилабвсеврадіусібільше95кілометрів.Апилігази,яківивільняютьсявпроцесівикидувулканомназемлюрозжаренихуламків, занурили бсвіту"вулканічнузиму",якаможетриватидесятиліттямиістатипричиноюзагибелімільйонівлюдей.

ФахівціNASAвважають,щоколапсу можназапобігти,знешкоджуючивибуховий потенціалЄллоустонськоїкальдери,передаєIndependent.

Гігантські виверження супервулкану трапляються приблизно раз в 700 тисяч років. За всю історіюЗемліЄллоустонвибухавтрирази,прицьомукожнакатастрофаза масштабамидещо поступаласяпопередній.Імовірністьновогосупервиверження оцінюєтьсявченимив0,00014%врік.Вибухкальдериможе нетількизавдативеличезної шкодиСША,алеісприятинастаннювулканічноїзимиіглобальногоголоду.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів