Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні
Актуально

В Україні порахували "індекс смартфона"

Сьогодні за середню зарплату в Україні можна купити майже два смартфони, але ще кілька років тому – тільки один

У компанії MOYO проаналізували середню зарплату і ціну смартфона в нашій країні за останні роки і з'ясували, як змінювалося їх співвідношення.

За даними на першу половину 2019 року, "індекс смартфона"* демонструє найвищий показник за останні шість років — 1,9. Це означає що однієї середньостатистичної зарплати українця вистачить майже на два середньостатистичних смартфони.

У доларовому еквіваленті максимальну зарплату українці отримували в 2013 році (дані взяті в період з 2013 по 2019 роки включно). Проте за шість років смартфони істотно подешевшали. При середній зарплаті $394 і ціні смартфона $241 в 2013 році індекс склав 1,6. Тоді як на початок 2019 року він виріс до 1,9 ($385 — середня зарплата і $203 —середня ціна смартфона).

Мінімальне значення "індексу смартфона" — 1,1, припало на 2015 рік, коли при середній зарплаті $172 за смартфон віддавали $163. У 2015 році зафіксовані і мінімальні продажі смартфонів — 3,2 млн, тоді як за підсумками 2018 роки українці придбали 5,4 млн "розумних телефонів".

Таким чином, в "важкі часи" українці не тільки купували менше гаджетів, а й обирали більш дешеві моделі. При поліпшенні економічної ситуації зросла як кількість продажів, так і середня ціна смартфона.

*"Індекс смартфона" — неофіційний термін, вигаданий в компанії MOYO для відображення змін купівельної спроможності в Україні. З огляду на популярність смартфонів і їх затребуваність, даний індекс можна використовувати аналогічно з "індексом борщу" та "індексом Біг Мака" в якості розважального економічного індикатора.

Для розрахунку індексу використовувалися дані Державної служби статистики України, а також дані панелі аудиту роздрібної торгівлі побутовою технікою та електронікою POS Tracking GfK Ukraine.

Про компанію

MOYO — мережа роздрібних магазинів техніки та електроніки. Перший магазин MOYO почав роботу в 2009 році, а сьогодні мережа налічує вже 45 торгових точок, розташованих в 26 містах по всій Україні. У магазинах MOYO і на сайті moyo.ua покупцеві пропонується широкий асортимент техніки та електроніки, велика і дрібна побутова техніка, дитячі товари, електротранспорт та багато іншого. MOYO – одна з небагатьох мереж, яка торгує виключно офіційною технікою з повним дотриманням українського законодавства, а також пропонує покупцям унікальний сервіс та послуги.

MOYO. Надійно. Офіційно

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів