Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

У Всесвіті зафіксовано дивний повторюваний сигнал

Природу повторюваного радіосплеску вчені пояснити не можуть

Сигнал розташований в 1,6 мільярда світлових років
Сигнал розташований в 1,6 мільярда світлових років

Загадковий радіосигнал отримали астрономи за допомогою інтерферометричного радіотелескопа в Радіоастрономічній обсерваторії Домініона в Британській Колумбії (CHIME). Це швидкий радіосплеск, який отримав назву FRB 180814.J0422 + 73, що представляє собою короткий і потужний сигнал радіоенергіі, який надходить із дуже далеких галактик. Природа його вченими поки не встановлена.

Однак останній був особливим, адже він повторився з точною послідовністю, ніби штучний. Команда CHIME виявила перший такий сигнал FRB 14 серпня 2016 року, і ще чотири в найближчі два місяці, які надійшли з одного і того ж місця на небі. І тільки під час третього сплеску, 17 вересня, вчені зрозуміли, що у них повторення
.

swarm-of-mysterious-radio-bursts-seen-coming-from-deep-space__219797_
РадіотелескопCHIME,якийзафіксувавповторюваний радіосплеск
Фото: Eurasia Diary

Астрономисигналвідстежилиівизначили,щовін прийшов знадзвичайномагнітного середовища,областіFRB121102,що оточуєчорнудіру.Розрахункипоказали,щосигналрозташованийв1,6 мільярдасвітловихроківвідЗемлі.З більш як 60виявленихрадіосплесківдосіжоденне повторювався.

КомандаCHIMEтакожпобачиладивнусхожістьміждвомавідомимиповторюванимисплесками.БільшістьFRB-просторізкийгудок,схожийнаоднуноту,зігранунатрубі.Аледеякіскладалися зокремихпідсплесків,якірозрізнялисявчастоті,немов"уа-уа-уа"насумномутромбоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Звідкиз'являютьсяшвидкірадіосплески?Теорійуастрономівдужебагато.Уякийсьмоментвонинавітьрозглядаливаріантсигналіввідрозумнихінопланетян.Аленеясно,чи надходятьповторюванісплескиіпоодинокісплескизджерелодногородуабоповторюються поодинокі,якщоспостерігатидоситьдовго.

"Мине можемопокипояснитиприродуповторюванихрадіосплесків.Досихпірунасбувтількиодинретранслятор,івінзалишавбільшепитань,ніжвідповідей.Алетойфакт,щообидваретранслятораповодятьсяоднаково,можевказуватинате,щовонимаютьоднакове походження",-говоритьастрономЕміліПетроффзНідерландськогоінститутурадіоастрономіїASTRON.

Нагадаємо, що раніше вчені заявлялипропозаземне життяна ЗемліВодночас в Сонячній системіпомітилизагадковий феномен

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Hi-News

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів