Головна Сьогодні
Інтерв'ю

Переможниця "Слов'янського базару" Еліна Іващенко – про конкурс, сильний характер і особисте життя

Еліна обожнює MONATIK і мріє потрапити на Мальдіви

18-річна українська співачка, переможниця проектів "Голос. Діти-3", "Х-фактор-10 ", а також тріумфаторка фестивалю "Слов'янський базар" Еліна Іващенко в ексклюзивному інтерв'ю Сьогодні.Lifestyle розповіла про участь у конкурсах, своій характер, пережитий в школі буллінг, особисте життя і чимало іншого.

Еліна, вітаємо з першою премією на "Слов'янському базарі"! Розкажіть, будь ласка, як проходив конкурс? Якою була атмосфера на фестивалі, особливо, в такий непростий період?

Дуже дякую! Атмосфера була крутою і позитивною впродовж усього перебування на конкурсі! Всі делегації країн-учасниць спочатку приїхали до Мінська, де у нас проходили перші репетиції, а також був вільний час прогулятися столицею Білорусі. Через пару днів приїхали до Вітебська для підготовки до конкурсних виступів безпосередньо на головній сцені фестивалю. Тоді ж відбулося жеребкування і самі виступи. Про результати ви вже знаєте (посміхається).

З ким встигли познайомитися на "Слов'янському базарі?"

З абсолютно всіма представниками 14-ти країн, які приїхали на "Слов'янський базар" цього року. А інакше бути не могло: ми багато часу проводили разом – прогони, якісь заходи, за лаштунками ... Найбільше подружилася з представниками Литви і Казахстану. Отже після фестивалю з'явився не тільки новий досвід, але і розширилося коло близьких за духом людей.

Еліна Іващенко на "Слов'янському базарі"
Еліна Іващенко на "Слов'янському базарі"
Фото: instagram.com/elina.ivashchenko_official

Чого найголовнішого вчить участь в подібних заходах? Напевно, на кожному конкурсі ви знаходите щось нове для себе.

Повторюся, це прекрасний досвід. Чого варте одне спілкування з представниками інших країн. Ми ділилися навичками: музичними, артистичними, якимись професійними секретами. Було неймовірно цікаво. Також виступити на сцені міжнародного конкурсу, представляючи Україну, було дуже хвилююче. Адже тут я захищала честь країни.

Що потрібно знати артисту, який вперше готується взяти участь у великому музичному змаганні?

Коли я вперше прийшла на проєкт "Голос", мені хотілося вийти, заспівати, підкорити всіх і здобути перемогу. Тоді я навіть чути не хотіла фразу "головне не перемога, а участь" (сміється). Для мене такого правила не було. Я себе тоді налаштувала: "Якщо ти йдеш на конкурс, твоя мета – перемога". Завжди ставила перед собою планку вище. А порада одна: якщо береш участь в якомусь конкурсі, визнач для себе, з якою метою ти на нього йдеш, і що зрештою ти хочеш отримати.

Еліна Іващенко на "Слов'янському базарі"
Еліна Іващенко на "Слов'янському базарі"
Фото: instagram.com/elina.ivashchenko_official

Чи бувало таке, що доводилося боротися зі страхом сцени, виступаючи перед величезною аудиторією?

Я займаюся вокалом і виступаю на сцені з п'яти років. Звичайно, будь-який виступ супроводжується і хвилюванням. Як боротися з цим – немає рецепту. З мого досвіду, буквально через 30 секунд хвилювання йде далеко осторонь, і я починаю отримувати задоволення від того, що роблю на сцені.

Ви багато разів брали участь в різних конкурсах і фестивалях. І багато разів виборювали перше місце. Очевидно, ви за природою – лідерка?

Перемоги – це всього лише результат моєї праці. Мені завжди було важливо гідно показати себе. А якщо хтось піде моїм прикладом і буде стільки ж багато працювати для досягнення власної мети, мені буде вдвічі приємніше. Можливо, це і є лідерство.

Чи можете назвати себе впевненою в собі людиною?

Думаю що так. Але важливо бути не самовпевненим, а впевненим у власних силах.

Еліна Іващенко
Еліна Іващенко
Фото: прес-служба

В одному з інтерв'ю ви зізнавалися, що пережили знущання з боку однолітків у школі. Це і допомогло загартувати характер?

Природно. Це був складний етап в моєму житті. Я його пережила, винесла власні уроки і почала розуміти як влаштована психологія людини, стала морально і духовно сильнішою. Розумію, що одним словом можна зробити так, щоб тебе більше ніколи не могли образити або принизити.

Чи спілкуєтеся з кимось із колишніх однокласників? Писали вони вам після того, як ви знайшли популярність?

З більшістю з них не спілкуюся – у кожного свої турботи, власне життя. Але з однією з колишніх однокласниць зараз в теплих дружніх відносинах. До речі, раніше ми ворогували. Але через деякий час, коли вона вибачилася за "цькування", ми знайшли спільну мову.

Крім участі в "Голосі. Діти" та інших проєктах, що психологічно допомогло вам впоратися з труднощами і забути всі образи?

Сім'я і близькі люди. Пригадую, після перемоги в "Голосі" багато стали писати приблизно наступне: "Ти крута, давай дружити". Але таких людей я відтинала. Я завжди вибирала людей, які, насамперед, бачать у мені не переможця телевізійного проєкту, а просту дівчинку Еліну, з якою можна провести добре час за чашкою кави і поспілкуватися на різні теми. У моєму близькому оточенні є досі ті люди, які цінують мене за особисті якості, а не за здобутки. Саме такі люди і допомогли впоратися з труднощами. І, звичайно ж, заняття музикою, куди без цього.

Еліна Іващенко
Еліна Іващенко
Фото: прес-служба

Чи були у вас в той період близькі друзі, хто міг висловити підтримку?

Не буду брехати, близьких друзів на той період не було. Але, на щастя, після періоду знущань і буллінг знайшлася моя подруга дитинства – з нею ми дружили ще до школи. У якийсь момент наші шляхи розійшлися, ми вчилися в різних школах. А з класу сьомого, коли стали старшими, наші дороги знову перетнулися. Відтоді наша дружба відродилася.

Чи є зараз ті, з ким можете поділитися переживаннями і секретами?

Звісно. Зізнаюся, у мене трохи друзів, і в основному це хлопчики. Подруга тільки одна, про неї я вже розповіла. Так склалося, що мені завжди було легше знаходити спільну мову з хлопчиками – вони не брешуть, вони ніколи не підставлять, відносяться дуже мило, зворушливо, як до дівчинки. Вони не відвернуться у важкий момент. І друг завжди буде готовий заступитися за подругу.

Нам відомо, що зараз ви перебуваєте в стосунках. Як підтримує вас ваш коханий?

Так це правда. Він теж дуже творча людина. Він завжди поруч, справжня моя підтримка – з цим мені пощастило. Я щаслива, що він не дає мені зупинитися.

Еліна Іващенко зі своїм хлопцем
Еліна Іващенко зі своїм хлопцем
Фото: instagram.com/elina.ivashchenko_official

В якому віці хотіли б створити сім'ю? Чи поки не замислювалися про таку серйозну тему?

Це не від мене залежить (посміхається). Та й серйозно замислюватися над цим поки не хочу. Всьому свій час. Сім'я – це дуже важливий і відповідальний крок.

Напевно, кожен артист ставить для себе якісь завдання, задає планки вище. Наприклад, Настя Каменських хоче отримати "Греммі". Чи є у вас подібні цілі?

Мені важливо говорити однією мовою зі своїм слухачем. Якщо так станеться, я станусь як артистка.

Чи є хтось із вітчизняних і зарубіжних виконавців, хто вас надихає, і з кого хочеться брати приклад?

Я обожнюю Дмитра Монатика і надихаюся ним. З нього я завжди брала приклад. Він – втілення доброти, щирості, музикальності, артистизму, продовжувати можна нескінченно. Він людина, яка ввібрала в себе всі позитивні людські якості.

Еліна Іващенко
Еліна Іващенко
Фото: прес-служба

Як представниця молодого покоління музикантів, яким ви бачите майбутнє музичної індустрії? Що зміниться, що залишиться колишнім? Адже нові "карантинні" реалії диктують нові правила.

Сподіваюся, карантин незабаром закінчиться і все ми відновимо нашу активну роботу. Яким бачу майбутнє музичної індустрії? У нас, в Україні, з музикою все круто. Кожен день про себе заявляють нові артисти з крутим музичним матеріалом. Можна бути спокійними за майбутнє української музики.

Які у вас творчі плани на найближчий час?

В кінці липня ми презентуємо новий трек "Друзі". Також з продюсером Вадимом Лисицею працюємо над новим музичним матеріалом. Напевно, зараз участь в конкурсах варто поставити на паузу і увесь час присвятити розвитку сольної кар'єри. Знаю, люди чекають від мене нових авторських треків. Отже робота, робота і ще раз робота.

Бліц-опитування з Еліною Іващенко

З якою відомою піснею ви себе асоціюєте?

З власною піснею Get up.

Назвіть три останніх пісні, які слухали зовсім недавно.

SAINt JHN – Roses, Jamala & DahaBraha – "Заманили", MONATIK – "Сильно"

Улюблений український гурт чи виконавець.

MONATIK, KAZKA.

Еліна Іващенко
Еліна Іващенко
Фото: прес-служба

Продовжіть фразу: "Я ніколи не заспіваю ... пісню, яку я не відчуваю.

І ще одну: "Найбільше я терпіти не можу ... брехні в очах.

Назвіть найнесподіваніший факт про себе.

Неуважність – це про мене. Якщо у мене щось не валиться з рук, значить зі мною щось не так (посміхається).

Музика – це ... найпростіший спосіб стати ближче один до одного. Без зайвих слів і промов. Одна пісня може змінити життя в абсолютно інший бік.

Улюблене місце в Києві.

Поділ.

Три країни, в яких хочете побувати.

Мальдіви, Албанія, Нідерланди.

Нагадаємо, Еліна Іващенко отримала першу премію на "Слов'янському базарі" у Вітебську.

Всі подробиці в спецтемі Сьогодні з зіркою

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів

Ми оновили правила збору та зберігання персональних даних

Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.

Прийняти