Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Павло Гудімов розповів про культурні проблеми країни і квоти на українську музику

Гудімов більше 10 років займається художніми проектами, організовує виставки і читає лекції

Павло Гудімов
Павло Гудімов
Фото: Олександр Яремчук

Засновник арт-центру "Я Галерея", екс-гітарист групи "Океан Ельзи" і громадський діяч Павло Гудімов розповів "Сегодня" про культурні проблеми країни, квоти на українську музику для радіо і про своє ставлення до Святослава Вакарчука.

- Павло, ви вже більше 10 років керуєте арт-центром "Я Галерея". У чому полягає ваша робота?

- Якщо говорити про кураторські амбіції, то вони почалися трохи раніше, ніж 10 років тому, коли я організовував виставки в шоу-румі "Я Дизайн". Це трохи інша інституція, яка займалася і дизайном, і мистецтвом. Потім, в 2007-му, я розділив ці напрямки. І вийшло так, що в мою роль, як засновника інституції, входила певна програмна стратегія. Мається на увазі створення платформи для самовираження митців. Для галереї я стратег, а куратор – це для окремих проектів. Ось позаторік ми робили виставки "Тіні забутих предків" (в партнерстві з кіностудією FILM UA) у Львові і в Києві. У минулому році спільно з Національним художнім музеєм зробили виставку "Проект Енеїда". Це такі, найбільш якірні проекти. А паралельно відбуваються ще десятки виставок.

- Наскільки успішний був "Проект Енеїда"?

- На сьогоднішній день я не хочу говорити про слово "успішність", я хочу говорити про слово "впливовість". Я думаю, що цей проект досить впливовий для професійного середовища і для глядача, у якого планка в певній мірі поступово піднімається. Також для мене дуже важливим моментом було те, що з точки зору виставок за ці два роки багато підтяглося в нашій країні. Вони стали більш технологічними, більш дизайнерськими. Тобто були задані певні стандарти. Вони, в принципі, світові. Я просто використовував їх для адаптації в Україні і, власне, у виставці "Енеїда". Це був дуже складний проект, який ми зробили швидко, і при цьому організували паралельну фестивальну програму.

- Чи виникали складності в процесі підготовки?

- Коли ми робили виставку в Національному музеї, ми розраховували на допомогу Міністерства культури, яке по суті є керуючим органом музею. Міністерство... втратило нашу заявку. У підсумку нас підстрахував приватний фонд, він і профінансував цю виставку в державній інституції. У той час, як державна інституція, на жаль, страт.

- Як Мінкульт відреагував на це?

- Звільнили людини, який був винен. Може, це дійсно просто недбалість чиновника. Але з цієї причини не відбулася "Енеїда" у Львові, в національному музеї імені Андрея Шептицького.

- Після цього випадку, ви більше не намагалися співпрацювати з державними організаціями?

- Я завжди намагаюся співпрацювати. І я дуже сподіваюся, що Міністерство культури підключиться. Зараз є Фонд культури, я буду апелювати до нього по багатьом проектам, які роблю. Можливо, тут є якась заковика з інструментарієм. Мені важко пояснити, чому уряд веде таку політику щодо музеїв. Тому що, як на мене, музеї – це перші інституції, які повинні бути підтримані на найвищому політичному і фінансовому рівні.

- Чому?

- Тому що як виглядають музеї – так виглядає і країна. Це репрезентативні центри. Чому їх зараз не підтримують фінансово, для мене загадка. Адже якщо говорити відверто, вже 26 років практично не виробляються закупівлі в художні музеї. Цей пласт мистецтва скоро просто випаде.

- Які потрібно зробити кроки, щоб українська культура вийшла на гідний рівень?

- Найважливіше, над чим нам потрібно подумати: як ми розлучаємося з радянським минулим в області культури. Що ми переносимо в майбутнє, а що забуваємо.

- І від яких елементів радянського минулого потрібно позбутися?

- Безвідповідальність, відсутність гарної, прогресивної системи освіти, держзамовлення на творчий процес – це все потрібно забувати. Але в боротьбі з минулим потрібно бути акуратніше. Розставляти правильні акценти. Адже коли ми боремося з пам'ятниками, то часом виглядаємо смішно.

- Як ви ставитеся до квот на українську музику для радіо?

- Україна далеко не перша країна, яка вводить подібні речі, підтримує національний продукт. Я зараз з таким задоволенням слухаю радіоефіри! Стільки нових груп класних українських почув. Фантастика просто. Ти не можеш по першим нотах або за звучанням розрізнити, а британська це група або українська. Це великий плюс. В цілому наша країна величезний потенціал з точки зору музики.

- Чому ви перестали займатися проектом "Гудімов"?

- Тому що у мене зараз немає на це часу. Чесно скажу, я досить втомився від концертної діяльності. При цьому ми ніколи не говорили, що пішли назавжди. Можливо, ми повернемося, але вже з чимось іншим. Як і коли, не знаю.

- Є думка, що після вашого відходу з "Океану Ельзи", музика групи стала гірше. Ви з цим згодні?

- Мені важко сказати. Відверто, я любитель групи. Мені подобаються і останні роботи. І я завжди вважав, що Славік талановитий композитор. Але тоді більше людей писали, музика трохи інша була. Просто це різні періоди. Тоді колектив складався з тотальних лідерів. Коли пішли, скажімо так, три дуже яскраві особистості, музика не могла не змінитися. По суті, все основне навантаження Славік взяв на себе. Він знає, що я страшно за це його поважаю. І це людина, яка примудрилася за стільки років не розгубити інтерес до музики! Ось я розгубив інтерес, у мене немає цього. А він досі стрибає на сцені. У нього досі є заряд енергії. І як на мене, то це гідно поваги.

Нагадаємо, в ексклюзивному інтерв'ю "Сегодня" актриса і популярний блогер Ірина Горбачова розповіла про свою роль в "Аритмії", про те, як змінилося її життя після успіху в Instagram, на якій стадії нині її стосунки з чоловіком.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів