Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

У Раді пропонують позбавити Ані Лорак, Повалій, Кобзона і Баскова звання "Народний артист України"

Основна мета законопроекту – засудження антиукраїнських і просепаратистських проявів українських діячів культури

Ані Лорак фото:instagram
Ані Лорак фото:instagram

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про позбавлення проросійських і просепаратистських діячів культури звання "Народний артист України".

Як повідомляється на сайті ВР, автором відповідного проект закону (№3016) є народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Іван Мельничук.

Текст документа поки на сайті парламенту не оприлюднений.

Тим часом у прес-службі "БПП" повідомили, що основним завданням проекту є засудження антиукраїнських і просепаратистських проявів українських діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, а також застосування до них публічної відповідальності, у вигляді позбавлення звання "Народний артист України", пише 112.ua.

Як зазначив автор законопроекту Мельничук, "Україна де-факто знаходиться в стані військового конфлікту з країною-агресором – Російською Федерацією. Разом з тим, не всі громадяни можуть адекватно оцінювати ситуацію. Особливе обурення викликає поведінку ряду представників української культури і шоу-бізнесу, зокрема тих, хто має звання "Народний артист України", а, отже, повинні розуміти свою відповідальність і залишатися вірними українському народу".

"Ми є свідками активного співробітництва представників української "богеми" з країною-агресором, про що свідчать коментарі, після яких ці артисти недостойні вважатися громадянами України, не кажучи про те, щоб мати звання "Народний артист України". Проектом закону пропонується позбавити Ані Лорак, Таїсію Повалій, Йосипа Кобзона, Миколу Баскова звання "Народний артист України", – розповів Мельничук.

Він зазначив, що в статті 16 Закону України "Про державні нагороди" визначено, що позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

"Сьогодні в Україні склалася безпрецедентна ситуація, коли люди, які для багатьох українців були авторитетами, з екранів телевізорів, засобів масової інформації виступають з антиукраїнськими закликами. Такий стан справ вимагає невідкладного реагування, а саме, якнайшвидшого позбавлення цих "псевдонародних" артистів звання "Народний артист України", – зазначив Мельничук.

Депутат переконаний, що прийняття проекту закону сприятиме запобіганню антиукраїнських проявів серед діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, які є публічними особами і авторитетами для частини українського населення, а також стане логічним продовженням боротьби з сепаратизмом на всіх рівнях.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів