Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вакарчук: "У мене викликає подив, навіщо радіостанції кожні 15 хвилин ставлять пісні моєї групи"

На думку музиканта, це все є наслідком "незбалансованості державних інтересів"

Святослав Вакарчук. Фото: соцмережі
Святослав Вакарчук.
Фото: соцмережі

Лідерукраїнського гурту"ОкеанЕльзи"СвятославВакарчуквисловив думкупро те,щорішенняпровведенняквотнаукраїномовнумузикунарадіовимагаєраціональногопідходу.Про цевіннаписавусвоємублозінасайті "Новий час".

"Ми прекрасно розуміємо, що якщо без підготовки ввести квоти для україномовної музики, це буде мати два наслідки: перше – на радіостанціях буде з'являтися українська музика, якість якої буде поступатися західній, і це буде створювати комплекс неповноцінності у слухачів. Друге – ті, хто насправді не є великими прихильниками просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а іноді навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизовані ці квоти", – впевнений Святослав Вакарчук.

"Наприклад, у мене викликає подив, навіщо деякі власники радіостанцій ставлять кожні 10-15 хвилин музику моєї групи "Океан Ельзи", ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на українську музику в цілому".

На думку музиканта, це все є наслідком "незбалансованості державних інтересів".

"Зараз державні чиновники з усіх сил нав'язують квоти, намагаючись якомога швидше збільшити кількість україномовного продукту і думаючи, що він за рік стане суперякісним і цікавим. Програмних директорів більшості радіостанцій взагалі цікавить тільки заробляння грошей, а українську музику як велику національну ідею вони в душі всерйоз не сприймають. Як наслідок, відбувається перетягування каната: одні роблять крок, інші намагаються максимально його нівелювати", – заявив він.

"Це повинно бути добровільна згода обох сторін робити все українське популярнішим і краще. Для цього потрібно, щоб держава, крім квот, давало українській музичній індустрії більше можливостей проявити себе: це і податкові преференції, і більше фінансування культури. Я не маю на увазі державні замовлення. Будуйте зали, зробіть ремонт в будівлях державних підприємств, пов'язаних зі звукозаписом, найміть фахівців, працюйте з радіостанціями не як наглядач, а станьте їх партнерами. З іншого боку, директори радіостанцій не повинні висміювати квоти. Це повинен бути спільний рух в одному напрямку", – вважає Святослав Вакарчук.

Нагадаємо, 8 листопада закон про квоти для українських пісень на радіо вступив в силу.

Віце-прем'єр-міністр України Кириленко вважає, що закон про українські квоти на радіо – крок на шляху деколонізації.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів