Нагородження премією "Золота Дзиґа" в цьому році відбудеться 19 квітня. Сьогодні. Lifestyle вже поділилися іменами ведучих щорічної церемонії. А нині на сайті Української Кіноакадемії з'явився повний список номінантів премії "Золота Дзиґа 2019".
Лідерами за кількістю номінацій є такі кінокартини, як "Брама" (12), "Дике поле" (12), "Коли падають дерева" (10), "Донбас" (6).
Кращий фільм:
- "Брама"
- "Гірська жінка: на війні"
- "Дике поле"
- "Донбас"
- "Коли падають дерева"
Кращий режисер (премія імені Юрія Іллєнка):
- Ярослав Лодигін, "Дике поле"
- Сергій Лозниця, "Донбас"
- Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"
- Антоніна Ноябрьова, "Герой мого часу"
- Володимир Тихий, "Брама"
Кращий актор:
- Євген Бушмакін, "Герой мого часу"
- Роман Луцький, "Секс і нічого особистого"
- Олег Москаленко, "Дике поле"
- Ярослав Федорчук, "Брама"
Краща актриса:
- Ірма Вітовська, "Брама"
- Анастасія Пустовіт, "Коли падають дерева"
- Руслана Хазіпова, "Дике поле"
Кращий актор другого плану:
- Георгій Делієв, "Донбас";
- Сергій Притула, "Секс і нічого особистого;
- Володимир Ямненко, "Дике поле"
Краща актриса другого плану:
- Віталіна Біблів, "Брама";
- Олеся Жураковська, "Донбас";
- Лариса Руснак, "Січень-березень"
Кращий оператор:
- Юрій Король, "Шляхетні Волоцюги";
- Сергій Михальчук, "Дике поле";
- Слава Цвєтков, "Брама"
Кращий художник-постановник:
- Влад Дудко, "Коли падають дерева";
- Владлен Одуденко, "Дике поле";
- Володимир Романов, "Шляхетні Волоцюги"
Кращий сценарист:
- Павло Ар'є, Володимир Тихий, "Брама"
- Ярослав Лодигін, Сергій Жадан, Наталя Ворожбит, "Дике поле"
- Сергій Лозниця, "Донбас"
- Марися Нікітюк, "Коли падають дерева"
Кращий монтаж:
- Іван Банников, "Коли падають дерева", "Позивний "Бандерас", "Вона та війна"
- Андрій Загданський, "Михайло та Даниїл"
- Вадим Ільков, "Тато – мамин брат"
- Ярослав Попов, "Міф"
- Олександр Чорний, "Дике поле"
Кращий звук:
- Михайло Закуцький, "Брама"
- Артем Мостовий, "Бобот та енергія Всесвіту", "Зрадник"
- Андрій Рогачов і Борис Петер, "Січень-березень"
- Сергій Степанський, "Дике поле", "Dzidzio Перший раз"
- Олександр Шатковський, "Коли падають дерева"
Краща музика:
- Антон Байбаков, "Брама"
- Микита Мойсеєв, "Коли падають дерева"
- Юхим Чупакін, "Дике поле"
Найкраща пісня:
- "11 дітей з Моршина", Сергій Бабкін ( "11 дітей з Моршина")
- "Кобіти", Ryband ( "Шляхетні Волоцюги")
- "Моя любов", Михайло Хома ( "Dzidzio Перший раз")
- "Моя матінко рідненька", учасниці українського жіночого хору Ірина Данилейко, Галина Гочаренко, Сусанна Карпенко ( "Гірська жінка: на війні")
- "Не метелиця лугом стелиться", Ірма Вітовська ( "Брама")
Кращі костюми:
- Олена Гресь, "Брама", "Секс і нічого особистого"
- Марія Керо, "Шляхетні Волоцюги"
- Костянтин Кравець, "Коли падають дерева"
Кращий грим:
- Ольга Аітарнія, "Шляхетні Волоцюги", "Позивний "Бандерас"
- Катерина Струкова, "Брама"
- Тетяна Хорошун, "Коли падають дерева"
Кращий короткометражний ігровий фільм:
- "В радості, тільки в радості"
- "Штангіст"
- Mia Donna
Кращий документальний фільм:
- "Домашні ігри"
- "Міф"
- "Тато – мамин брат"
- "Явних проявів немає"
Кращий анімаційний фільм:
- "Голодний дух"
- "Мімікрія"
- "Чернець"
- "Найтемнішій синій колір"
- "Як розвеселити самотність"
Приз глядацьких симпатій:
- "11 дітей з Моршина"
- "Дике поле"
- "Донбас"
- "Позивний "Бандерас"
- "Пригоди S Миколая"
- "Свінгери"
- "Секс і нічого особистого"
- "Сотка"
- "Таємний щоденник Симона Петлюри"
- "Dzidzio Перший раз"
Як бачимо, наразі "Золота Дзиґа" включає 19 номінацій, крім того, за внесок у розвиток українського кіно премію отримає Юрій Гармаш.
Раніше ми писали, що 22 березня відбудеться премія YUNA 2019. Сегодня.Lifestyle вже поділилися списком номінантів музичної премії..
Дивіться відео про те, що в кінотеатрах стартував прокат "Гуцулки Ксенії":