Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як взяти в борг і не потрапити в халепу: поради та хитрощі

Напрокат беруть дитячі речі, техніку, спорядження, ігри і ексклюзивні сумки

Не обов'язково купувати все, що вам необхідно.
Не обов'язково купувати все, що вам необхідно.
Фото: Анатолiй Бойко

Буваютьвипадки,коливзятищосьу тимчасовекористуваннязаневеликігрошінабагатовигідніше,ніжкупити.Аджечастоякісьречіпотрібні,щобскористатисякілька,атоівсьогоодинраз,апотім-шукатидля непотрібногопредметамісцевквартиріабошафі,абопродаватийогонабагатодешевшеновомувласнику.Наприклад,купуватиперфоратордлятого,щобприбитиполичку,абогенератор,щобпорадуватималюкамильними бульбашкаминаденьнародженняне маєсенсу.Аджевсецеможнавзятиворенду.

ДИТЯЧІ ТОВАРИ І ДОРОСЛІ ІГРИ.Діти ростуть швидко, і при цьому їм потрібна величезна кількість життєво необхідних речей: стільчик, пеленальний столик, ваги, електронна люлька. Як правило, це дорогі товари (ціни стартують від декількох тисяч), потрібні всього на 3-5 місяців. Тому найпопулярніші пункти прокату орієнтовані саме на дитячі товари. Хіт такого закладу – ваги: саме їх беруть найчастіше. Досить часто орендують люльки з автоматичним колисанням (вони у нас ще не так звичні) – іноді просто для того, щоб зрозуміти, чи сподобається в ній дитині і чи варто її купувати. Співробітниця служби прокату дитячих товарів в Вінниці Ірина Дремлюга каже: "Дуже часто люди, які приїжджають з малюком в гості, беруть у нас коляски і ліжечка. Нерідко орендують та іграшки: килимки, столики-сортери, ігрові системи – коштують вони досить дорого, а діти за пару днів втрачають до них інтерес".

Звичайнож,головнавимогадо речей-гігієна.Томувтакихпунктахспівпрацюютьзхімчистками,ачастоісаміпіслякожноїздачізнезаражуютьречіпароочищувачемабоперуть.

Іграшкипотрібні нетількималюкам,алеідорослим-наприклад,складнінастільні ігри,якікоштують від300до2тис.грн,можнавзятиворендуввихіднівсьогоза50-100грн.СпівробітникпунктупрокатувОдесіРостиславПетренкорозповів:"Зазвичайвсі ігри "розмітають" вп'ятницюввечері-всівихідніграють,ав понеділокповертають.Щебільшийажіотаж-насвята.Приповерненнімиобов'язковоперевіряємокомплектацію,чи не пошкодженеігровеполеі чи не загубилися правилагри".

Такожскладноуявитижиттябезпрокатукарнавальнихкостюмів.Це"благословення"всіхбатьків,дітиякихходятьвдитячийсадабонавчаютьсявшколі.Вжезабутічаси,колиночамимамишилинарядипідялинку:тепернайбільший головнийбіль-встигнутизвернутисявпунктпрокату,щобзабронюватикостюмпотрібногоперсонажа.

ПЛАТТЯ І СУМКИ.Навіть зірки з червоної доріжки орендують свої шикарні вбрання, що вже говорити про простих смертних? Вечірня сукня, при всій її красі і дорожнечі, – одяг одноразовий. Тому вечірні, коктейльні, весільні та інші парадно-вихідні вбрання та аксесуари багато хто бере напрокат. Оксана Дорошенко, власниця салону з прокату суконь з Харкова, каже: "У нас налагоджена система взаємного обміну: власних вечірніх суконь у нас небагато, але будь-який клієнт може запропонувати напрокат свій наряд і натомість отримати бали на картку. Коли їх збереться достатня кількість, він зможе сам взяти у нас плаття "на вигул". Завдяки такому підходу у нас в колекції вже кілька тисяч суконь! Ми беремо тільки брендові речі, хороших марок – відмовляємо навіть тим, хто пропонує нехай ідеальні, але зшиті самостійно наряди. Вартість оренди за 2 дня стартує з 600 грн і доходить до декількох тисяч. При бажанні плаття можна викупити". При першій оренді необхідний паспорт, щоб укласти договір і отримати карту клієнта, за допомогою якої будуть вестися всі "взаємини".

Більше,ніжзовнішній вигляд,про статусрозкажутьаксесуари-наприклад,сумки.Алехорошібрендовісумкикоштуютьвідтисячідоларів,анадеякі,особливокультовімоделі,чергупотрібнозайматизакількароків.Томумодниці,якіхочутьхизуватисязкрасивимаксесуаром,берутьйоговорендунакількатижнів,апотімміняють наіншудорогумодель.Коштує таке задоволеннявід100грнвденьдо$350втиждень.

ТУРИЗМ.Ще один популярний вид прокату – спорядження. Його в оренду беруть, щоб організувати своє дозвілля, або щоб ознайомитися з ним в роботі і зрозуміти, чи потрібно їм його купувати. Зазвичай напрокат пропонують все необхідне для довгої вилазки на природу: рюкзаки, намети, спальники, казанки, пальники та ін. Ростислав Михайлов, який працює в одному зі столичних пунктів прокату, відкритому при магазині туристичного спорядження, розповів: "Звичайно, пік – це літо і довгі вихідні, такі як травневі, коли народ масово вибирається на природу з ночівлею. Тому спорядження краще замовляти задовго до початку свят". Окремо стоять орендарі велосипедів: тут справа не в ціні, а в тому, що доставити такий транспорт на далеку відстань (наприклад, тим, хто не ризикує на ньому їхати через все місто), набагато складніше, ніж просто взяти в оренду на місці.

ТЕХНІКА.Звичайно, майстри, які працюють з інструментами, не використовуватимуть чужі – у кожного є свої, рідні. Тому в оренду беруть ті, хто не часто їх тримає в руках. Наприклад, чоловіки, які відчули в собі під час вихідних тягу до виготовлення меблів. Винятком з правил є фотографи і відеооператори: їм часто необхідна різна дорога техніка для зйомок, і вони беруть в оренду різноманітні відеокамери, фотоапарати та об'єктиви. Це недешеві речі,  тому власники техніки можуть навіть супроводжувати орендаря на зйомку.

ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ В ХАЛЕПУ

Якщо ви вирішили взяти товар у оренду, ретельно проінспектуйте його на предмет вад (тріщин, дірочок, плям). Якщо такі виявлені, вкажіть власнику речі і подбайте, щоб дефекти були вказані в договорі. Бувають такі випадки, що недобросовісні орендодавці "навішують" брак на клієнта, а потім вимагають викупити товар або заплатити за "збиток". Якщо вам знадобиться щось сезонне, бронюйте його заздалегідь. Уточнюйте і заставну вартість – вона може доходити до 100% від вартості товару. Ні в якому разі не залишайте в заставу документи – дозволяйте тільки переписувати паспортні дані. Чітко уточнюйте, коли ви повинні повернути орендоване, інакше можуть бути штрафи.

ЗДАТИ.Якщо ви хочете заробити, віддаючи свої речі в оренду, також уважно складайте договір і беріть передоплатою повну вартість товару. Не завадить також перевірити вашого майбутнього "орендаря" в соцмережах. Сумних історій вистачає: наприклад, фотограф з Броварів Максим Коржов вирішив підзаробити на здачі в оренду свого фотоапарата і об'єктивів, але втратив все: "Розмістив оголошення в соцмережі про здачу в оренду фототехніки. До мене звернулася приємна дівчина. Взяла на вихідні техніку загальною вартістю близько 40 тис. грн, в заставу залишила 2 тис. грн і паспорт. Я уважно вивчив документ, начебто все нормально, віддав сумку з товаром. Але в понеділок вона не з'явилася, у вівторок теж, телефон не відповідав. Я поїхав за адресою, вказаною в паспорті, і виявилося, що це промзона, і житлових будинків там немає. Написав заяву в міліцію, але безрезультатно. А потім побачив в іншій групі, що вона, з різними паспортами, вкрала кілька камер! Шкода, що я не побачив цю інформацію раніше".

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів