Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

ТОП кращих дачних лайфхаків: гусениці бояться зубної пасти, капустянки – вільхових прутів

А троянди дуже люблять картоплю

Садові "горщики". Старі пні допоможуть створити неповторний
Садові "горщики". Старі пні допоможуть створити неповторний
  • Тачка XXXL

Частобуває,щопотрібноперевезтилегкийвеликогабаритнийвантажу великій кількості,наприкладвеликуоберемоксіна,бур'яни,скошенузгазонутраву.Перевозитипокількаоберемківсіна,роблячибезлічходок,неефективно.Томупропонуємовамзбільшитикориснийоб'ємтачкищонайменшевтриразибеззайвихзусильівитрат.

Дляцьогозшийтевеликиймішокзщільногополіетиленурозміромпопериметрутачки(можназі старихмішківз-підцукру)івставтевтачку.За такимжепринципомможназробитиізнімнийконтейнерзкартону,якийпринеобхідностібудевставлятисявтачку.

  • Розріджуємо крону

Щоб гілки не згущались і не затінювали один одного, дерево можна формувати, не завжди вдаючись до допомоги обрізки. Досвідчений садівник Олександр Троценко з Києва пропонує наступний спосіб: "Розведіть гілки в потрібному напрямку, відігнувши їх у вільний простір дерева, і підвісьте на них якийсь тягар. Я використовую з цією метою старі відра, наповнені землею. В такому положенні вони висять кілька місяців, поки гілки остаточно не приймуть потрібну форму. Однак тут потрібно бути обережним, а процедуру проводити в кілька прийомів. Спочатку підвісити відро легше, а потім постійно потроху збільшувати вагу. Адже якщо відразу прикріпити великоваговий предмет, гілка може зламатися". Цей спосіб хороший ще й тим, що з таких гілок легше збирати урожай. А щоб відра на дереві виглядали декоративно, можна розфарбувати їх в яскраві кольори.

  • Розкладний горщик

Будь-якапересадкарослинивякійсь мірітравматичнадлякоренів,якбимине старалисяакуратно витягнутиземляну грудкузгорщика.Особливостраждаютьекземпляри,якідоводитьсячастопересаджувати.

Досвідчені садівники придумали спосіб, як зробити цю процедуру максимально безпечною для рослини – розкладний горщик. Його можна виготовити самостійно: досить розрізати звичайне пластикове кашпо вздовж на 2 половинки (зручно це робити розпеченим ножем). Складаємо їх, обв'язуємо скотчем або мотузкою. Щоб горщик виглядав естетично, а вода не протікала крізь щілини, розкладний контейнер вставляємо в інше декоративне кашпо, більшого розміру. Коли прийде час пересадки, мотузку розв'язуємо, половинки відокремлюємо, і земляна грудка залишається в цілості й схоронності. Такий складний горщик можна використовувати багато разів, для різних рослин.

new_image3_190

  • Йод проти плісняви

Мивжебагатописалипро боротьбузгрибкомвпогребі-механічнуіхімічну:за допомогоювапна,мідногокупоросу,дезінфектантіврізного ступенятоксичностіта ін.Алеєщеодин засібдляданихцілей,маловідомеіефективне-йод!Длядезінфекціїпотрібноочищенівідцвілістіниобприскатийоднимрозчиномзрозрахунку10млйоду(5%)на1,5лводи.Передпочаткомроботинеобхіднонадітимарлевуаботканиннупов'язку,щобне вдихатишкідливіпарийоду.

  • Живцювання троянд

"Зазвичайдачникирозмножуютьтроянди,вкорінюючиживціпрямовземлі.Пропонуюспробуватиальтернативнийідоситьнезвичайнийспосібживцюваннятроянд-за допомогоюкартоплі,-ділитьсясекретамидосвідченийсадівникКатеринаБондарзКиєва.-Візьмітьвеликубульбу,видаліть "очі" івставтевньогодержактроянди.Далікартоплюзакопуємовземлю,поливаємоітрадиційнонакриваємобанкою.Не забуваєморегулярнополивати.Корисніречовини,що знаходятьсявбульбі,будутьживитидержак,івкоріненняпройдеефективніше".

  • Парник: швидко і просто

Для тимчасового укриття рослин, посаджених у відкритий грунт, часто рекомендують спорудити над грядками міні-парничок. Зазвичай для цих цілей використовують залізні дуги, уткнуті в землю, з натягнутою над ними плівкою. Як закріпити плівку, щоб не робити в ній зайвих отворів, що утворюють протяги, і до того ж щоб вона трималася щільно і коли летіла під поривами вітру? На допомогу прийде звичайний старий поливальний шланг. Наріжте його на частини довжиною близько 10-15 см і розріжте кожну з одного боку вздовж. У вас вийдуть свого роду прищіпки, якими швидко можна прикріпити плівку до дуги і при необхідності так само швидко зняти, щоб використовувати парничок іншим разом на новій грядці.

new_image2_219

  • Пеньок-квітник

Не завждивартовитрачатисилиізасобидлятого,щобпозбутисявідпнів,що залишилисяпісляспилюваннядерев.Спробуйтеперетворитиїхвквітник:випиляйтесерединку,наповнітьїїземлеюіпосадитеквіти.Оригінальніквітковігорщикиготові!

  • Сміттєвий бак з шин

Просторийбакдлясадовогосміттяможназробитизап'ятьхвилин.Складітькількапокришокодиннаодного,авотвірвставтевеликийсміттєвийпакет,загорнувшикраюнавколоверхньоїшини.Обсягтакогобака-близько100-200л.Аякщорозфарбуватипокришкирізними кольорами-вийдещейоригінальнийелементдекорунаділянці.

new_image_227

  • Зубнапастаіосиковий кілоквідшкідників

ДосвідченийсадівникНінаГоловачзКиївськоїобл.поділиласясвоїмсекретомборотьбизгусеницями-білянками."Щобпостійно необроблятикапустухімічнимипрепаратами,візьмітьнайдешевшузвичайнузубнупасту,розведітьпівтюбикаввідріводиіобробітьрослини.Нанаступнийденьгусениціпропадуть.Апроти капустянокдопоможутьосиковіабовільховігілки:свіжігілкирозставтенаділянцінавідстані0,5мдругододного.Цікомахи непереносятьзапахувільхитаосики,томушвидкопокинутьгород".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів