Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені визначили, що краще – електронна або паперова книга

Електронна або паперова книга – це, напевно, найпоширеніше питання


Що вибрати: паперову книгу або електронну
Що вибрати: паперову книгу або електронну
Електроннікнигидужепопулярні,хочапаперові джерела знаньзараз не здаютьпозицій.

Любителіпаперовихкнигстверджують,щовідчуттяізапах"живий"книгинічим незамінити.Іавтографвамавторвелектронній книзіне залишить.Щовибирати,практичністьізручністьабо"жвавість"?

Ззапам'ятовуваннямінформаціїташвидкістючитанняне посперечаєшся.Згідно з дослідженнямThe Pen Is Mightier Than the Keyboard, читаннядрукованихтекстівзамістьелектроннихдопомагаєкращезапам'ятовуватиінформацію.

Чому паперові книги кращі?

Психологистверджують,щонезважаючинавсіперевагицифровихджерелінформації,людськийнашмозоквіддає перевагуаналоговиммедіа.Виповиннібулибпомічати,щозапам'ятовуватилегшете, щовизаписали.

Поглинанняінформаціїзпаперусприяє кращомуїїзасвоєннювпам'ятііпідвищеннюпродуктивності.Вченіпов'язуютькористьчитанняпаперовихкнигздефіцитомметапізнання-цете,наскількисвідомомиставимосядоінформації.

Згідноекспериментам,якіпровеливчені,люди,якічитаютьзелектроннихносіївдійснороблятьцешвидше.Алеті,хточиталипаперовікниги,можутькращевідтворитиіповторитипрочитане.Алене потрібночитативсезпаперу.Якщомовайдепро ділове листуванняабокороткіповідомлення,тоносій,зякоговичитаєте,особливоїроліне грає.

Не поспішайте, коли читаєте електронні книги

Якщовине можетевідмовитисявіделектроннихкниг,тоцене означає,щодлявасвсевтрачено.Ви,ймовірно,вважаєте,щопоглинаєте інформацію швидше, ніжцевідбуваєтьсянасправді,томушвидше читаєтекниги.
Простимрішеннямбудесповільнитисяіприділитибільшеувагирозборуматеріалу.Цедопоможесприйматиінформаціютаксамо добре,якпричитаннізпаперу.

Нагадаємо, читайте разом хоча б по 20 хвилин на тиждень. Читайтеразомводин і тойжечаспротягом20хвилин.Випомітите,щосталибільшечитати,вестибільшцікавібесіди,частішеспілкуватисяодин з одним,авашівзаєминизначнопокращилися.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів