Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Українці хочуть всиновлювати сиріт з Донбасу, – керівник проекту "Сирітству – ні!" Дарина Касьянова

За весь час роботи порталу "Сирітству – ні!" сім'ї знайшли 7885 дітей

Керівник проекту «Сирітству - ні!» Дар'я Касьянова. Фото: прес-центр.
Керівник проекту «Сирітству - ні!» Дар'я Касьянова.
Фото: прес-центр.

Інтерес до всеукраїнського інтернет порталу національного усиновлення "Сирітству – ні!" Не знижується, навіть у такий неспокійний для України час. Це обумовлено тим, що тут представлена найбільш повна інформація про дітей, яким потрібна родина. За дев'ять місяців 2015 портал відвідало 235 000 людей. З них більше 100 000 – унікальні відвідувачі. Такі дані сьогодні під час прес-брифінгу озвучила Дар'я Касьянова, керівник проектів Благодійного фонду Рината Ахметова.

З питань усиновлення на телефони гарячих ліній порталу та Гуманітарного штабу Рината Ахметова звернулися понад 5000 осіб. "Найбільш ключове питання, яке хвилює усиновителів з Івано-Франківської, Львівської, Полтавської та інших областей України – яким чином усиновити дитину з Донбасу або як допомогти дитині із зони бойових дій. Ми і до війни бачили, що українці не байдужі до долі дітей, які втратили своїх батьків, але сьогодні цей процес особливо активізувався. Такої кількості дзвінків у нас не було! Торік за аналогічний період було 3,5 тисячі дзвінків, а зараз практично п'ять!", – Вважає Касьянова.

Скільки дітей стало сиротами на неконтрольованих територіях, таких даних у Благодійного фонду Рината Ахметова немає. При цьому в роботі Гуманітарного штабу знаходиться вже більше 50 звернень від родичів, які оформляють опіку через загибель батьків. "На жаль, через конфлікт на сході України інформації про дітей, які потребують усиновлення з Донецької та Луганської областей, на портал надходить все менше, їх немає і в національній базі реєстрації", – пояснила Дар'я Касьянова.

Сьогодні на порталі "Сирітству – ні!" Знаходяться анкети більше 1 тисяч дітей. "По суті, у нас сьогодні 80% дітей, які підлягають усиновленню, є на нашому порталі. Можливо, не вистачає тих дітей, які зовсім недавно втратили своїх батьки, або їх батьки були позбавлені батьківських прав, і вони просто не встигли потрапити в нашу базу даних", – пояснила керівник проектів Благодійного фонду Ріната Ахметова.

Тільки в цьому році на порталі "Сирітству – ні!" з'явилося 3670 нових фотографій. Виготовлені відеоролики "Цiй дитинi потрiбна родина". Завдяки показу по телебаченню, в 2015 році з 72 дітей, про яких були зняті відеоролики, 66 знайшли свою родину. "Для нас дуже важливо, що завдяки розміщенню інформації про дитину в ЗМІ і на ТБ, в рази збільшується ймовірність усиновлення. Причому, не має значення, якого віку ці діти", – вважає Дарина Касьянова.

За результатами дослідження, українці всиновлюють дітей до року (28%), дітей від року до двох років (21%), від трьох до п'яти років (22%), від шести до десяти (14%), від 11 до 17 років ( 15%). "Сьогодні в нашій базі 75% дітей віком старше 10 років. Звичайно, завжди складніше всиновлювати дитину, який має якийсь пережитий досвід. І таких дітей всиновлюють з певною пересторогою. Але з іншого боку, цей процес зрушився і дійсно, сьогодні в базі усиновителів стоять більше тисячі людей, які розглядають можливість усиновлення дитини віком від 6 до 10 років ", – зазначила вона.

За даними Касьянової, за весь час роботи порталу "Сирітству – ні!" сім'ї знайшли 7885 дітей, з них 3 284 хлопчика і 4601 дівчаток. Причому 90% дітей, що йдуть в сім'ю, мають які-небудь захворювання: від психологічних проблем до серйозних патологій та ВІЛ-інфекцій. "Наш пріоритет – допомогти дитині знайти сім'ю. Дуже важливо, щоб в першу чергу були дотримані інтереси дитини, реалізовано його право виховуватися в сім'ї", – впевнена Касьянова.

Варто відзначити, що щорічно в Україні дітьми-сиротами стають від 8 до 15 тисяч осіб, в 2014 році осиротіло 5515 осіб (без АР Крим та Севастополь). Найчастіше це діти батьків, позбавлених батьківських прав з причини поганого поводження в сім'ї.
За оперативною інформацією регіональних служб у справах дітей, за перше півріччя 2015 року на підконтрольних України територіях Донецької області отримав статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 331 дитина, а на підконтрольних України територіях Луганської області – 77 дітей. 43 дитини втратили сім'ї в результаті військових дій.

Девіз програми "Сирітству – ні!" – "Кожна дитина повинна жити в сім'ї". Основним завданням програми є забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім'ї, також сприяння створенню прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу та зниження чисельності дітей, які потрапляють в інтернати.

За час реалізації проекту відкриті два Центру матері та дитини в Донецьку та Києві, кризовий центр у Дніпропетровську, працюють 4 центри підтримки сімей. За безпосередньої участі співробітників Фонду створено 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються понад 400 дітей.

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів