Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

В Україні проведуть Саміт з наставництва для дітей-сиріт

Наставництво – альтернативний вид нематеріальної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування

Мета проекту - соціальна адаптація та профорієнтація дітей. Фото: організатори
Мета проекту - соціальна адаптація та профорієнтація дітей.
Фото: організатори

22 листопада відбудеться Саміт з наставництва для дітей-сиріт "Будь зі мною" за участю Марини Порошенко та Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби. Це зустріч всіх небайдужих до долі дітей, що виховуються в закладах інституційного догляду.

В інтернаті дитина має матеріальне забезпечення завдяки державі та спонсорській допомозі. Але вона знаходиться в ізольованій від суспільства та побутових проблем системі і не має близької людини, яка б пристосувала її до всіх тонкощів соціального життя. Тому випускники інтернатів губляться серед труднощів дорослого життя, більш схильні до алкогольної та наркотичної залежності, мають проблеми із самостійністю і створенням здорової родини.

Наставництво – альтернативний вид нематеріальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Його мета – соціальна адаптація та профорієнтація дітей, допомога у вирішенні індивідуальних проблем, просто дружба та позитивний приклад для дитини.

Головна відмінність наставництва від звичних видів допомоги – це особисте емоційне залучення наставника у спілкування з дитиною. Наставник стає дорослим другом, джерелом мотивації і прикладом моральних і сімейних цінностей, вчителем. Він допомагає вирішувати незвичні для дитини побутові проблеми, визначити професійний шлях, напрацювати корисні особистісні якості. Так дитина з інтернату позбувається штампу жертви і виходить із соціальної ізоляції. У майбутньому це дозволяє розірвати замкнуте коло, щоб діти колишніх випускників не потрапляли до закладів інституційного догляду.

Рух запустила громадська організація "Одна Надія" у 2009 році. Досвідчені дитячі психологи та педагоги, спеціалісти соціальних центрів допомоги, співробітники державних дитячих закладів розробили дієву методологію відбору та підготовки наставників. З осені 2016 року наставництво закріплене на законодавчому рівні, а наставник отримав офіційний статус.

За 7 років більше 1300 дітей з інтернатів знайшли своїх наставників та опору в житті, а ще 104 000 чекають на них. Методологія успішно пройшла апробацію в декількох інтернатах і зараз масштабується на всю Україну. Перший етап – Київ і область. Другий – регіони.

Головна мета Саміту – знайти партнерські організації, які зможуть впроваджувати методологію наставництва по всій країні, щоб знайти наставників для всіх 104 000 дітей в українських інтернатах. Локально це вирішення проблеми соціалізації кожної окремої дитини. Глобально – шлях до оздоровлення українського суспільства.

За кілька днів анонсу подією зацікавилися більше 400 людей. Сам рух отримав велику підтримку в соціальних мережах.

Саміт пройде за участі волонтерських, громадських та благодійних організацій, представників органів виконавчої влади, спеціалістів служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та партнерів руху наставництва "Одна Надія". У програмі – виступи координаторів руху, досвідчених наставників, директорів закладів для дітей, експертів і громадських діячів, а також робота у групах.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів