Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Енурез у дітей: коли варто бити тривогу

Головними причинами нетримання сечі у дітей можуть бути ... вчинки батьків

Нетримання сечі під час сну у маленьких діток вважається нормою. А ось мокрі штанці у хлопців дошкільного та молодшого шкільного віку служать ознакою патології, а точніше, такого захворювання, як енурез, або нетримання сечі. Турбується варто, якщо дитина 5-6 років часто (щодня або через раз) мочитися уві сні.

На сьогоднішній день енурез досить поширене захворювання, вимагає як фізичної, так і моральної підтримки дитини. Адже мокре нижню білизну може стати причиною серйозних розладів і навіть формування комплексів у дітей.

Чому так важливо висипатися. Дивіться наше відео.

Що таке енурез

Енурез є мимовільне сечовипускання, яке частіше за все спостерігається під час нічного сну. У важких випадках можливе нетримання сечі і в денний час. Про діагноз енурез правомірно говорити після 5 років. До цього віку нетримання ночами може бути ознакою несформованого гігієнічного навички.

Нічне нетримання

Енурез у дітей прийнято розділяти на дві великі групи: денний і нічний. Найбільш часто зустрічається нічне нетримання сечі, яке спостерігається у дитини старше 5 років. У свою чергу, нічний енурез може бути первинним і вторинним.

Первинне нічне нетримання сечі являє собою випадок захворювання, при якому дитина ніколи не прокидається сухим.

Для вторинного енурезу характерні періоди чергування, тобто період мокрих штанців змінюється спокійним, сухим періодом.

Причини енурезу

Причин для розвитку такого неприємного захворювання, як нічний енурез, чимало. Ось основні з них:

  • психологічна травма: найсильніший переляк, страхи, хронічні стреси, критика і крики з боку батьків;
  • конфліктні ситуації в дитячому садку або школі;
  • порушення гормонального фону, зокрема, зміна рівня АДГ (антидіуретичного гормону);
  • гіпоксія (кисневе голодування) під час вагітності або пологів. Це може призвести до ураження головного мозку, яке згодом стає основою для розвитку енурезу;
  • спадкова схильність (випадки енурезу у батьків або найближчих родичів);
  • відсутність навичок охайності – наприклад, в тому випадку, якщо батьки не намагалися привчити дитину до нічного туалету (НЕ садили на горщик). Або прямо протилежна ситуація – коли батьки надмірно наполягали на нічному горщику, лаяли або соромили дитини за мокрі труси;
  • хронічні інфекції сечовивідних шляхів, в тому числі уретрит, цистит або пієлонефрит;
  • порушення нервової регуляції сечового міхура.

Лікування нічного енурезу

Енурез – захворювання, яке перебуває на межі двох областей медицини: нефрології та неврології, тому оглянути дитину повинні обидва фахівця. На підставі результатів обстеження встановлюється причина захворювання. Залежно від причини енурезу підбирається специфічне лікування.

Перше, що потрібно зробити батькам дитини, що страждає нічним енурезом, – це обмежити обсяг вечірнього чаю, молока, компоту. Основну частину питного обсягу малюк повинен отримувати в першій половині дня, а останній стакан води або молока – не пізніше ніж за 2 години до сну.

Якщо нічний енурез виникає на тлі стресів і конфліктних ситуацій, дитині призначаються заспокійливі засоби та препарати, стимулюючі кровопостачання головного мозку. А батькам, в свою чергу, дуже важливо створити сприятливий клімат в родині, перестати критикувати дитину і висловлювати всі свої претензії спокійним тоном.

При зниженому тонусі сечового міхура необхідні препарати, які нормалізують тонус гладких м'язів.

Найважливішим моментом лікування є формування режиму примусових сечовипускань, при якому дитина в обов'язковому порядку мочиться кожні 3 години і перед сном. Іноді при підвищенні тонусу сечового міхура лікарями призначаються кошти, розслаблюють гладку мускулатуру. Вони допомагають збільшити обсяг сечового міхура, що усуває нетримання сечі під час нічного сну.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів