Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Флемоксин Солютаб: інструкція, показання, спосіб застосування

Антибіотик, широкого спектра дії для дорослих і дітей

Флемоксин Солютаб – бактерицидний кислотостійкої антибіотик широкого спектру дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: амоксицилін.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, целюлоза дисперсна, кросповідон, ванілін, ароматизатор мандариновий, ароматизатор лимонний, сахарин, магнію стеарат.

В 1 таблетці Флемоксин Солютабу міститься амоксициліну (у формі амоксициліну тригідрату) – 125 мг, 250 мг, 500 мг, 1000 мг. Таблетки випускаються в дозуванні 125 мг, 250 мг, 500 мг, 100 мг. В упаковці 20 таблеток: 4 блістери, по 5 таблеток у кожному.

Основні фізико-хімічні властивості: Таблетки, що диспергуються (розчиняються в порожнині рота, якщо у пацієнта є проблеми з ковтанням) від білого до світло-жовтого кольору, овальної форми з логотипом фірми і цифровим позначенням на одній стороні і рискою, що розділяє таблетку навпіл, на іншій стороні. Цифрове позначення: Флемоксин Солютаб (125 мг) – "231"; Флемоксин Солютаб (250 мг) – "232"; Флемоксин Солютаб (500 мг) – "234"; Флемоксин Солютаб (1000 мг) – "236".

Фармакологічна група. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни широкого спектру дії. Амоксицилін. Код АТС J01CA04.

Чи можна купити антибіотики без рецепта? Дивіться наше відео.

Показання

Інфекційно-запальні захворювання, викликані чутливими до препарату мікроорганізмами:

 • інфекції органів дихання;
 • інфекції органів сечостатевої системи;
 • інфекції органів шлунково-кишкового тракту;
 • інфекції шкіри і м'яких тканин.

Протипоказання

Підвищена чутливість до амоксициліну або інших бета-лактамних антибіотиків (пеніцилінів і цефалоспоринів), а також до будь-яких з допоміжних речовин препарату.

Фармакодинаміка

Антибіотик широкого спектру дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів. Діє бактерицидно.
Активний відносно Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Clostridium tetani, Clostridium welchii, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Staphylococcus aureus, Bacillus anthracis, Listeria monocytogenes, Helicobacter pylori. Менш активний щодо Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Salmonella typhi, Shigella sonnei, Vibrio cholerae.

До препарату стійкі бактерії, які продукують бета-лактамази, Pseudomonas spp., Proteus spp. (індол-позитивний), Serratia spp., Enterobacter spp.

Фармакокінетика

Після прийому таблеток Флемоксин Солютаб амоксицилін всмоктується швидко і практично повністю (85 – 90%), препарат кислотостійкий. Прийом їжі практично не впливає на абсорбцію препарату. Максимальна концентрація в плазмі крові при прийомі таблеток Флемоксин Солютаб досягається через 1-2 години. Після прийому всередину 375 мг амоксициліну у плазмі крові реєструвалася максимальна концентрація активної речовини, яка становить 6 мкг / мл. При подвоєнні (або зниженні в 2 рази) дози препарату максимальна концентрація в плазмі крові також змінюється (збільшується або зменшується) в 2 рази.

Розподіл. Приблизно 20% амоксициліну зв'язується з білками плазми крові. Амоксицилін проникає в слизові оболонки, кісткову тканину і внутрішньоочну рідину, мокротиння в терапевтично ефективних концентраціях. Концентрація препарату в жовчі перевищує його концентрацію в крові в 2-4 рази. У амніотичній рідині і пупкових судинах концентрація препарату становить 25-30% від його рівня в плазмі крові вагітної жінки. Амоксицилін погано проникає в спинномозкову рідину; однак при запаленні мозкових оболонок (наприклад, при менінгітах) концентрація в спинномозковій рідині становить приблизно 20% від концентрації в плазмі крові.

Метаболізм. Амоксицилін частково метаболізується, більшість його метаболітів неактивна щодо мікроорганізмів, але володіють алергенними властивостями.

Висновок. Амоксицилін виводиться переважно нирками, близько 80% – шляхом канальцевої екскреції, 20% – шляхом клубочкової екстракції. Приблизно 90% амоксициліну виводиться через 8 годин, в незміненому вигляді нирками. При відсутності порушень функції нирок період напіввиведення препарату становить 1-1,5 години. У недоношених, новонароджених дітей та немовлят до 6 місяців – 3-4 години.

При порушенні функції нирок (Кліренс креатиніну дорівнює або менше 15 мл / хв) період напіввиведення препарату збільшується і досягає при анурії 8,5 години.

Період напіввиведення препарату не змінюється при порушенні функції печінки.

Застосування

Препарат приймають незалежно від прийому їжі. Таблетку можна проковтнути цілою, розділити на частини або розжувати, запивши склянкою води; можна також розчинити у воді (в 20 мл – ½ склянки) до освіти солодкуватої суспензії з приємним лимонно-мандариновий смак.

Дозування. При інфекційно-запальних захворюваннях легкої і середньої тяжкості рекомендують приймати:

 • дорослим і дітям у віці старше 10 років: всередину 500-750 мг 2 рази на добу або 500 мг 3 рази на добу;
 • дітям у віці 3-10 років призначають в дозі 250 мг 3 рази на добу;
 • дітям у віці 1-3 роки – 250 мг 2 рази на добу або 125 мг 3 рази на добу.

Зазвичай добова доза препарату для дітей становить 30 мг / кг маси тіла, розподілена на 2-3 прийоми.
При лікуванні хронічних захворювань, рецидивах, інфекціях тяжкого перебігу рекомендують прийом препарату 3 рази на добу.

При хронічних захворюваннях, рецидивах, інфекціях тяжкого перебігу доза препарату може бути підвищена:

 • дорослим призначають по 750-1000 мг 3 рази на добу;
 • дітям – до 60 мг / кг / добу (розподілених на 3 прийоми).

Тривалість застосування. При інфекції легкої та середньої тяжкості препарат приймають протягом 5-7 днів. Однак при інфекції, викликаної стрептококом, тривалість лікування повинна становити не менше 10 днів.

При лікуванні хронічних захворювань, локальних інфекційних уражень, інфекцій тяжкого перебігу дози препарату потрібно визначати відповідно до клінічною картиною захворювання.

Прийом препарату необхідно продовжувати протягом 48 год після зникнення симптомів захворювання.

Пацієнти з порушенням функції нирок. Пацієнтам з порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну нижче 10 мл / хв дозу препарату знижують на 15- 50%.

Пацієнти з порушенням функції печінки. Порушення функції печінки не впливає на період напіввиведення препарату.

Особливості застосування

Наявність еритродермії в анамнезі не є протипоказанням для призначення Флемоксин Солютаб.
Одночасне застосування з алопуринолом не збільшує частоту шкірних реакцій на відміну від сполучення алопуринолу з ампіциліном.

Існує перехресна стійкість і перехресна гіперчутливість до препаратів пеніцилінового ряду, цефалоспоринів. Як і при застосуванні інших препаратів пеніцилінового ряду, можливий розвиток суперінфекцій.

Поява тяжкої діареї, характерної для псевдомембранозного коліту, є показанням для відміни препарату.

Призначення препарату хворим з інфекційний мононуклеоз і лімфолейкоз протипоказано, тому що висока ймовірність появи висипу неалергічного генезу.

Діти. Зазвичай добова доза для дітей становить 30 мг/кг маси тіла, розділена на 2-3 прийоми. При лікуванні хронічних захворювань, рецидивах, інфекціях тяжкого перебігу, таких як гострий середній бактеріальний отит, рекомендується збільшити дозу препарату до 60 мг/кг/добу (розділених на 3 прийоми).

Застосування в період вагітності або годування груддю. Згідно з відомими даними, препарат можна застосовувати в період вагітності та годування груддю дитину без загрози впливу на плід / дитину. Амоксицилін виводиться в незначній кількості в грудне молоко. Ризик для плода є незначним, за винятком можливості сенсибілізації.

Вплив на здатність керувати автомобілем і виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги. Чи не проводили дослідження впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Однак можуть виникати побічні реакції (наприклад, алергічні реакції, запаморочення, судоми), які можуть впливати на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами (див. Розділ "Побічні ефекти").

Побічні ефекти

Інфекції та інвазії: кандидоз шкіри і слизової оболонки, надмірний ріст нечутливих мікроорганізмів.

З боку крові: агранулоцитоз, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія включаючи нейтропенію, збільшення часу кровотечі і протромбінового індексу.

З боку імунної системи: важкі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, анафілаксію, сироваткову хворобу, алергічний васкуліт.

Шлунково-кишковий тракт: нудота, блювота, діарея, чорний "волохатий" язик, зміна кольору зубів, антибіотикоасоційований коліт, включаючи псевдомембранозний і геморагічний коліт.

З боку нервової системи: гіперактивність, запаморочення, судоми (у випадках порушення функції нирок або при передозуванні).

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: гепатит, холестатична жовтяниця, помірне підвищення рівня печінкових ферментів (АСТ, АЛТ).

З боку шкіри: висип, кропив'янка, свербіж, мультиформна еритема, синдром Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, бульозний ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз.

З боку сечовивідних шляхів: інтерстиціальний нефрит, кристалурія.

Взаємодія

Пробенецид, фенілбутазон, оксифенбутазон, меншою мірою ацетилсаліцилова кислота та сульфінпіразон, гальмують канальцеву секрецію пеніцилінів, що призводить до збільшення періоду напіввиведення та збільшення концентрації амоксициліну в плазмі крові. Бактерицидні антибіотики (в тому числі аміноглікозиди, цефалоспорини, ванкоміцин, рифампіцин) при одночасному прийомі чинять синергічну дію; можливий антагонізм при прийомі з деякими бактеріостатичними препаратами (наприклад, хлорамфенікол, сульфаніламіди).

Одночасний прийом з естрогенвмісними оральними контрацептивами може призводити до зниження їх ефективності та підвищення ризику розвитку проривних кровотеч). Одночасне призначення з алопуринолом не збільшує частоту шкірних реакцій на відміну від сполучення алопуринолу з ампіциліном.

Флемоксин Солютаб і алкоголь. Антибіотики і алкоголь змішувати не рекомендується. Амоксицилін (флемоксин) не входить в список антибіотиків, абсолютно протипоказані з алкоголем. Але пам'ятайте, що при одночасному прийомі алкоголю і флемоксин навантаження на печінку потроюється. Спиртне перешкоджає переробці амоксициліну в печінці, що може уповільнити лікувальний ефект речовини або зовсім його нівелювати. Крім того, підвищене навантаження на органи шлунково-кишкового тракту, нирки і печінку може викликати безліч специфічних реакцій, таких як висипання на шкірі, запаморочення, втрата апетиту, нудота, блювота, розлад шлунку і кишечника.

Передозування

Симптоми: при передозуванні виникають порушення функції травного тракту такі, як нудота, блювота, діарея наслідком чого може бути порушення водно-електролітного балансу. Повідомлялося про випадки кристалурії іноді приводили до ниркової недостатності.

Лікування: слід викликати блювоту або провести промивання шлунка, після чого прийняти активоване вугілля та осмотичний послаблюючий засіб (натрію сульфат). Слід підтримувати водний і електролітний баланс. Амоксицилін виводиться з крові за допомогою гемодіалізу. Специфічний антидот не відомий.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° C.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди

Місцезнаходження виробника і адреса місця здійснення його діяльності. Хогемат 2, 7942 ДЖ Меппел, Нідерланди.

Ціна:

 • Флемоксин Солютаб табл. дисперг. 125 мг №20 від 83 до 96 грн;
 • Флемоксин Солютаб табл. дисперг. 250 мг №20 від 83 до 127 грн;
 • Флемоксин Солютаб табл. дисперг. 500мг №20 від 127 до 146 грн;
 • Флемоксин Солютаб табл. дисперг.1000 мг №20 від 207 до 239 грн;

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів