Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Як будуть лікуватися українці з липня: безкоштовні послуги і нова зарплата лікарів

Українців з липня очікують ряд змін в медицині

1 липня в Україні почав діяти наказ МОЗ №504 від 19 березня 2018 року, який визначає чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги. Українці матимуть однаковий стандарт обслуговування і послуг на "первинці", за які сплачено з податків. І неважливо, де працює ваш лікар: в комунальній амбулаторії, приватній клініці або організував власну практику як лікар-ФОП. У той же час, всі заклади первинної медичної допомоги повинні перейти на фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" за договорами з НСЗУ до кінця 2019 року, пише сайт Сегодня.Lifestyle.

dgnmeykm
Зміни в медицині з 1 липня
Фото: Уляна Супрун

"Якщо ви ще шукаєте свого лікаря, не хвилюйтеся – вам надасть медичну допомогу ваш дільничний лікар. До кінця 2018 року держава оплачує медустановам послуги і за деклараціями, і за територіальним принципом", – стверджують в МОЗ.

Крім цього, в Україні починається фінансування за принципом "гроші ходять за пацієнтом". До середини липня 161 заклад первинної медичної допомоги отримає гроші від НСЗУ за єдиним тарифом за надання певного пакету послуг.

А ось зарплати медиків тепер в руках головних лікарів, медустанови вільні у формуванні своєї політики оплати праці. Тарифні сітки та штатні розписи тепер не діють в автономних медустановах. Зарплата – предмет домовленості головного лікаря і його співробітників.

Нагадаємо, раніше голова МОЗ Уляна Супрун розповіла, які медичні послуги будуть безкоштовними для українців:

  • Діагностика і лікування

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри повинні спостерігати за станом здоров'я пацієнта, ставити діагнози і лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.

  • Аналізи

До нього входить загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, електрокардіограма, швидкий текст на вагітність, швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

  • Вагітні

Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до 12 тижнів. Коли є необхідність або вимагає протокол, він направляє вагітну до акушера-гінеколога.

  • Діти до 3-х років

Після народження дитини педіатр або сімейний лікар повинен проводити планові обов'язкові огляди, навіть якщо дитина здорова: 10 оглядів лікаря і шість оглядів медсестри в перший рік, два огляди на два роки і один огляд на три роки.

  • Паліативна допомога

До обов'язків лікаря входить спостереження і оцінка стану важкохворого пацієнта, виписування рецептів для лікування больового синдрому.

"Крім того, серед обов'язків вашого лікаря – вакцинація, профілактичні огляди, візити додому (за рішенням лікаря), рецепти на ліки і медичні довідки", – зазначила Супрун.

Нагадаємо, Супрун розвінчала популярний міф: що можна пити в спеку. Крім цього, ми писали, що українцям масово ставлять неіснуючий діагноз – Супрун.

Дивіться на відео – вчені заявили про несподівану причини імпотенції і раку:

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів