Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Німесил: інструкція, показання, дозування, побічні ефекти

Допомагає при болісній менструації, зубного, суглобного болю, больових синдромах після операцій

Фото: freepik.com

Німесил – лікарський препарат з групи нестероїдних протизапальних засобів класу сульфонамідів.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – німесулід.

Допоміжні речовини: кетомакрогол тисячі, сахароза, мальтодекстрин, смакова добавка апельсинова, кислота лимонна безводна.

Форма випуску: гранули для приготування суспензії для прийому всередину. 1 однодозовий пакет (2 г) гранул містить 100 мг німесуліду. В упаковці 9, 15 або 30 пакетиків у картонній пачці.

Основні фізико-хімічні властивості: світло-жовтий зернистий порошок з апельсиновим запахом.

Фармакологічна група. Неселективні нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Код АТС М01А Х17.

Показання

 • лікування гострого болю (біль у спині, попереку; больовий синдром при патології кістково-м'язової системи, включаючи травми, розтягнення зв'язок і вивихи суглобів; тендиніти, бурсити);
 • зубний біль;
 • симптоматичне лікування остеоартрозу з больовим синдромом;
 • дісальгоменорея.

Препарат призначений для симптоматичної терапії, зменшення болю і запалення на момент використання.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до німесуліду, до будь-якого іншого НПЗП або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.
 • Гіперергічні реакції в анамнезі (наприклад бронхоспазм, риніт, кропив'янка) у зв'язку із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів.
 • Гепатотоксичні реакції на німесулід в анамнезі.
 • Одночасне застосування інших речовин з потенційною гепатотоксичностью.
 • Алкоголізм і наркотична залежність.
 • Шлунково-кишкові кровотечі або перфорації в анамнезі, пов'язані з попереднім прийомом НПЗЗ.
 • Виразкова хвороба у фазі загострення або наявність в анамнезі кровотечі в травному тракті, виразки або перфорації.
 • Цереброваскулярні кровотеча або інші крововиливи, а також захворювання, що супроводжуються кровотечею.
 • Важкі порушення згортання крові.
 • Важка серцева недостатність.
 • Тяжке порушення функції нирок.
 • Порушення функції печінки.
 • Лихоманка і / або грипоподібні симптоми.
 • Вік до 12 років.
 • Третій триместр вагітності та період годування груддю (див. Розділ "Застосування у період вагітності або годування груддю" і доклінічні дані з безпеки).

А деякі жінки навіть не здогадуються про свою вагітність! Дивіться в нашому сюжеті.

Фармакокінетика

Німесулід є НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) з класу сульфонамідів. Має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію.

В організмі людини Німесил добре всмоктується при пероральному прийомі, досягаючи максимальної концентрації в плазмі через 2-3 години. До 97,5% німесуліду зв'язується з білками плазми. Німесулід активно метаболізується в печінці за участю CYP2C9, ферменту цитохрому Р450 Основним метаболітом є парагідроксіпохідне, яке також має фармакологічну активність. Період напіввиведення – від 3,2 до 6:00. Німесулід виводиться з організму з сечею – близько 50% від прийнятої дози. Близько 29% від прийнятої дози виводиться з калом в метаболізованому вигляді. Тільки 1-3% виводиться з організму в незміненому вигляді. Фармакокінетичний профіль у пацієнтів похилого віку не змінюється.

застосування

Німесил призначають тільки дорослим. Середня разова доза становить 100 мг 2 рази / добу. При необхідності дозу препарату можна підвищити в залежності від тяжкості стану та ефективності препарату. Препарат застосовують для купірування гострого больового синдрому і для тривалої терапії. Літнім пацієнтам дозу препарату підбирають індивідуально.

Німесил слід приймати після їди. Гранули розчиняють в 250 мл води.

Максимальна тривалість лікування Німесилом – 15 днів.

Особливості застосування

Небажані побічні ефекти можна звести до мінімуму при використанні мінімальної ефективної дози препарату мінімально можливим коротким курсом.

Німесил слід застосовувати з обережністю у пацієнтів з шлунково-кишковими захворюваннями в анамнезі (виразковий коліт, хвороба Крона), оскільки можливе загострення цих захворювань.

Ризик виникнення шлунково-кишкової кровотечі, виразки або прориву виразки підвищується зі збільшенням дози НПЗП у пацієнтів з наявністю виразки в анамнезі, особливо ускладненою кровотечею або проривом, а так само у літніх пацієнтів, тому лікування слід починати з найменшої можливої дози. У пацієнтів, які отримують лікарські засоби, що зменшують згортання крові або пригнічують агрегацію тромбоцитів, також підвищується ризик виникнення шлунково-кишкової кровотечі. У разі виникнення шлунково-кишкової кровотечі або виразки у пацієнтів, що приймають Німесил, лікування препаратом слід відмінити.

Оскільки Німесил частково виводиться нирками, дозування його для пацієнтів з порушеннями функції нирок слід зменшувати, залежно від рівня сечовиділення.

Є дані про виникнення рідкісних випадків реакцій з боку печінки. При появі ознак ураження печінки (свербіж шкіри, пожовтіння шкірних покривів, нудота, блювота, болі в животі, потемніння сечі, підвищення активності "печінкових" трансаміназ) слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Незважаючи на рідкість виникнення порушень зору у пацієнтів, що приймали німесулід одночасно з іншими НПЗП, лікування повинно бути негайно припинено. Якщо з'являється будь-яке порушення зору, пацієнта повинен обстежити лікар-окуліст.

Препарат може викликати затримку рідини в тканинах, тому пацієнтам з високим артеріальним тиском і з порушеннями серцевої діяльності Німесил слід застосовувати з особливою обережністю.

У пацієнтів з нирковою або серцевою недостатністю застосовувати препарат Німесил слід з обережністю, оскільки можливе погіршення функції нирок. У разі погіршення стану, лікування препаратом Німесил необхідно припинити.

Клінічні дослідження та епідеміологічні дані дозволяють зробити висновок про те, що нестероїдні протизапальні засоби, особливо у високих дозах і при тривалому застосуванні, можуть привести до незначного ризику виникнення інфаркту міокарда або інсульту. Для виключення ризику виникнення таких подій при застосуванні німесуліду даних недостатньо.

До складу препарату входить сахароза, це слід враховувати пацієнтам, які хворіють на цукровий діабет (0,15-0,18 ХЕ на 100 мг препарату) і особам, що дотримують низькокалорійну дієту. Німесил не рекомендується призначати пацієнтам з рідкісними спадковими захворюваннями непереносимості фруктози, мальабсорбції глюкози-галактози або недостатністю сахарози-ізомальтози.

При виникненні ознак "застуди" або гострої респіраторно-вірусної інфекції в процесі лікування препаратом Німесил прийом препарату повинен бути припинений.

Не слід застосовувати Німесил одночасно з іншими НПЗП.

Німесулід може змінювати властивості тромбоцитів, тому необхідно дотримуватися обережності при застосуванні препарату в осіб з геморагічним діатезом, проте препарат не замінює профілактичної дії ацетилсаліцилової кислоти при серцево-судинних захворюваннях.

Літні пацієнти особливо схильні до несприятливих реакцій на НПЗЗ, в тому числі виникнення шлунково-кишкових кровотеч і перформацій, що загрожують життю пацієнта, погіршення функції нирок, печінки та серця. При прийомі препарату Німесил для даної категорії пацієнтів необхідний належний клінічний контроль.

Є дані про виникнення в окремих випадках шкірних реакцій (таких як ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз) на німесулід так само, як і на інші НПЗП. при перших ознаках шкірного висипу, ураженні слизових оболонок або інших ознаках алергічної реакції прийом препарату Німесил слід припинити.

Застосування в період вагітності або годування груддю. Як і інші препарати класу НПЗП, які пригнічують синтез простагландинів, німесулід може мати негативний вплив на перебіг вагітності і / або на розвиток ембріона і може призводити до передчасного закриття артеріальної протоки, гіпертензії в системі легеневої артерії, порушення функції нирок, яке може переходити в ниркову недостатність з олігодірамніей, до підвищення ризику кровотеч, зниження контрактильности матки, виникнення периферичних набряків. У зв'язку з цим, німесулід протипоказаний при вагітності і в період лактації. Застосування препарату Німесил може мати негативний вплив на жіночу фертильність і не рекомендується жінкам, які планують завагітніти. При плануванні вагітності необхідна консультація з лікарем.

Діти. До 12 років Німесил протипоказаний.

Вплив на здатність керувати автомобілем і виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги. Дослідження впливу німесуліду на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами не проводились, але якщо при застосуванні німесуліду у пацієнтів виникали головні болі, запаморочення або сонливість, то їм слід відмовитися від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Побічні ефекти

Частота побічних реакцій згідно з медичним словником нормативно-регуляторної діяльності MedDRA класифікується наступним чином: дуже часто (≥1 / 10); часто (від ≥1 / 100 до <1/10); нечасто (от ≥1 / 1000 до <1/100); рідко (от ≥1 / 10000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10 000) частота невідома (частота не може бути розрахована за наявними даними).

Алергічні реакції: рідко – реакції гіперчутливості, дуже рідко – анафілактоїдні реакції.

Кров і лімфатична система: рідко – анемія, еозинофілія; дуже рідко – тромбоцитопенія, агранулоцитоз, панцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура.

Шкіра та підшкірні тканини: нечасто – свербіж, висип, підвищена пітливість, рідко – еритема, дерматит дуже рідко – кропив'янка, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, мультиформна еритема, в тому числі синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.

ЦНС: нечасто – запаморочення рідко – відчуття страху, нервозність, кошмарні сновидіння; дуже рідко – головний біль, сонливість, енцефалопатія (синдром Рея).

Органи чуття: рідко – нечіткість зору.

Серцево-судинна система: нечасто – підвищення артеріального тиску; рідко – тахікардія, лабільність артеріального тиску, припливи, посилене серцебиття.

Дихальна система: нечасто – задишка дуже рідко – загострення БА, бронхоспазм.

Травна система: часто – діарея, нудота, блювота нечасто – запор, метеоризм, гастрит, дуже рідко – біль в животі, явища диспепсії, стоматит, шлунково-кишкова кровотеча, виразка слизової оболонки і/або перфорація шлунку або дванадцятипалої кишки.

Печінка і жовчовивідні шляхи: часто – підвищення рівня печінкових трансаміназ; дуже рідко – гепатит, фульмінантний гепатит, жовтяниця, холестаз.

Нирки і сечовивідні шляхи: рідко – дизурія, гематурія, затримка сечовипускання, гіперкаліємія; дуже рідко – ниркова недостатність, олігурія, інтерстиціальний нефрит.

Загальні порушення: нечасто – набряки, рідко – нездужання, астенія дуже рідко – гіпотермія.

Взаємодія

Поєднання Німесмла з деякими лікарськими речовинами в результаті може обернутися погіршенням стану пацієнта. Тому краще не вживати Німесил разом з:

 • ГКС (глюкокортикоїди), інакше можна спровокувати виразкові ураження шлунково-кишкового тракту;
 • антитромбоцитарними речовинами і компонентами, що блокують серотонінові рецептори, тому що таке поєднання сприяє збільшенню ризику кровоточивості, запалення в шлунково-кишковому тракті;
 • іншими нестероїдними протизапальними препаратами, це загрожує як окремими кровотечами, так і ураженням системи кровотворення в цілому;
 • циклоспорину, що може обернутися розвитком нефротоксичності.

Німесил і алкоголь. Алкоголь і нестероїдні протизапальні засоби підсилюють токсичну дію один одного. Тому рекомендується відмовитися на час терапії від вживання спиртних напоїв. Алкоголізм є абсолютним протипоказанням до прийому лікарського засобу.

Передозування

Симптоми: апатія, сонливість, нудота, блювота, біль в епігастральній ділянці. При підтримуючій терапії гастропатії ці симптоми звичайно оборотні. Можливе виникнення шлунково-кишкової кровотечі. У рідкісних випадках можливе підвищення артеріального тиску, гостра ниркова недостатність, пригнічення дихання і кома, анафілактоїдні реакції.

Лікування: проводять симптоматичну терапію. Специфічного антидоту немає. У разі, якщо передозування сталася протягом останніх 4 годин, необхідно викликати блювоту і/або забезпечити прийом активованого вугілля (дорослим від 60 до 100 г) і / або осмотичного проносного. Форсований діурез, гемодіаліз – неефективні через високу зв'язку препарату з білками (до 97.5%). Показаний контроль функції нирок і печінки.

Термін придатності: 2 роки

Умови зберігання. Зберігати медикамент слід при температурному режимі не більше 25 С, подалі від джерел тепла.

Категорія відпуску. За рецептом

Заявник і виробник. "Лабораторія Гуідотті С.П.А.", Італія, вироблено "Лабораторне Менаріні С.А.", Іспанія

Ціна. Німесил №30 від 270 до 350 грн

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів