Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Остеохондроз: три головних правила лікування

Яке фізичне навантаження показане при болях у хребті

Фото: Pixabay

Остеохондроз – це дегенеративне захворювання хребетно-рухового сегмента. Він складається з хребців, які знаходяться один над іншим, утримуються вони за допомогою зв'язок і суглобів, глибоких коротких м'язів спини. Поруч проходять нерви і судини, усередині хребця знаходиться спинний мозок. Детальніше про остеохондроз розповість терапевт Валентина Андрейченко.

Як смартфони впливають на зір і спину. Дивіться в нашому сюжеті.

Головний компонент, що допомагає амортизувати і витримувати навантаження – це міжхребцевий диск, який представляє собою фіброзно-хрящове утворення, всередині якого є ядро. У нормі міжхребцевий диск повинен містити достатню кількість води і інших речовин. З їх допомогою ядро залишається еластичним і може протидіяти тиску одного хребця на інший, забезпечуючи гнучкість і рухливість нашого хребта. Згодом живлення ядра погіршується, воно зневоднюється, знижується його висота. Фіброзне кільце, яке оточує ядро, дає тріщини, перестає тримати потрібну форму. Таким чином утворюються так звані протрузії, а згодом і грижі диска. Зазвичай процес зачіпає не тільки міжхребцевий диск. Зміни можуть торкнутися і самих хребців. Вони можуть змінювати своє положення, на них можуть виникати розростання у вигляді шипів, які будуть давати больовий синдром.

Остеохондроз буває шийного, грудного, поперекового відділів.

Діагностика остеохондрозу

Кілька десятків років тому діагностика таких проблем була дуже ускладнена. Але зараз апарат магнітнорезонансної діагностики (МРТ) є в кожному великому місті.

За допомогою МРТ різних відділів хребта можна встановити, які саме проблеми з хребтом є у людини. Або це початкові стадії остеохондрозу, або остеохондроз вже ускладнений наявністю протрузій, гриж і інших можливих наслідків. Остеохондроз хребта, як багато хвороб, має свої стадії. У висновку лікар повинен зазначити, яка стадія захворювання, які ускладнення присутні в хребті.

Лікування остеохондрозу

Залежно від результату МРТ діагностики та висновку про стан хребта і міжхребцевих дисків, лікуючий лікар може рекомендувати ті або інші методи лікування. Якщо ситуації запущені, то пропонують навіть оперативне лікування. Але найчастіше застосовують протизапальну і хондропротекторну (медикаменти, спрямовані на поліпшення структури хряща) терапію. І все ж, найбільш ефективним методом лікування і профілактики подальшого погіршення є фізіотерапевтичний. Він повинен включати в себе комплекс процедур.

Тільки медикаменти, або тільки масаж не вирішить проблему з хребтом.

Є три головних складових при лікуванні остеохондрозу:

  • медикаменти, які призначив невропатолог (в залежності від стадії захворювання).
  • сеанси у вертебролога і кінезітерапевта (за показаннями). Кінезітерапевти також працюють з м'язовим тонусом всієї спини, коректують і відновлюють поставу.
  • фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, магнітотерапія, лазеротерапія, ударнохвильова терапія). Іноді в поєднанні з медикаментами.

Фізичні вправи дуже важливі при проблемах з хребтом. Але не всі види фізкультури підходять. Робота на тренажерах, де є лінійні компресійні навантаження на хребет, не рекомендуються.

А от різноманітні вправи з гантелями, біг, плавання, фітнес, пілатес, скандинавська ходьба сприятимуть здоров'ю вашого хребта.

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів