Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Чому не можна хрустіти пальцями: Уляна Супрун розвіяла популярний міф

Лікар розповіла, чи можна хрустіти пальцями без шкоди для здоров'я


Хрустіти пальцями можна. Фото:
Хрустіти пальцями можна.
Фото:

В. о.міністраохорони здоров'яУлянаСупруннасвоїй сторінцівFacebookрозвіялачерговийміф.

Багатохто знасне разчувфразу: "Нехрустипальцями,томущоцешкідливо,будеартритітремтіннявруках!".Чи так ценасправді?

Перш за все,варторозібратися,чомувиникаєзвук,колимирухаємосуглоби
.

screenshot_1_18

"Заразнайбільшпереконливоюєтеорія,яка вказує,щозвукхрускотуможевиникативнаслідоклопаниябульбашокгазу,що утворюютьсявсиновіальній рідині.Цярідиназаповнюєпорожнинуміжсуглобамиізапобігає виникненнютертя.Речовинавсвоємускладітакожміститьгази(кисень,азот,вуглекислийгаз).Коливирухаєтесуглоб,знихутворюютьсябульбашки,якілопаютьістворюютьзвукхрускоту",-пишелікар.

Однаксередученихдоцих пірнемає100%впевненості,щоцевідбуваєтьсясаметак.

"Найбільш популярні дослідження проводилися з використанням МРТ і ультразвуку. Тобто, зараз все вказує на те, що "теорія бульбашок" правдива. Але не виключено, що з розвитком технологій ми отримаємо нові інструменти для досліджень і дізнаємося щось нове", – стверджує Супрун.

Крім цього, неформальне дослідження провів американський доктор Дональд Унгер. Він провів експеримент – близько 50 років хрустів суглобами двічі в день тільки на лівій руці. За його підрахунками, це сталося близько 36 500 разів. Після завершення експерименту, вчений не знайшов у себе симптомів артриту і взагалі будь-яких змін. За це дослідження Унгер став лауреатом "Шнобелівської" премії.

"Результати більшості досліджень вказують на те, що хрест суглобів не є шкідливим, якщо при цьому ви не відчуваєте болю і дискомфорту. Але і не зловживайте, адже існують дослідження, які доводять, що через надмірний хрускіт суглобами може виникати припухлість рук і м'язова слабкість.

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла
, як часто потрібно міняти зубну щітку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися
Джерело: Сьогодні

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів