Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Чому підвищується тиск: медики знайшли несподівану причину

Дослідники підкреслюють, що в світі від гіпертонії страждає понад мільярд осіб

Гіпертонія небезпечна хвороба. Фото: Getty
Гіпертонія небезпечна хвороба.
Фото: Getty

Команда вчених із США та Австралії з'ясувала, що у синдрому підвищеного артеріального тиску, який рідко зустрічається, є генетичне коріння. Дослідникам вдалося виявити ген гіпертонічної хвороби під назвою сімейний гіперальдостеронізм другого типу. Через це захворювання наднирники виробляють підвищений рівень альдостерону – гормону, який регулює процеси зберігання води і солі в нирках. Надлишок цього гормону підвищує артеріальний тиск, пише Sobesednik.

Раніше сайт "Сегодня" писав, яка смачна їжа корисна для гіпертоніків.

Дослідники підкреслюють, що в світі від гіпертонії страждає понад мільярд осіб. При тривалому перебігу цього розладу травмуються кровоносні судини, що може призвести до пошкоджень серця, нирок і мозку.

Серед можливих наслідків гіпертонії – інсульти, інфаркти та ниркова недостатність. Причинами гіпертонії часто є ожиріння, надмірне вживання солі та алкоголю. Генетика також грає важливу роль в справі появи підвищеного артеріального тиску, і в рідкісних випадках сімейна гіпертонія викликаються мутаціями одиничних генів.

Вперше гіперальдостеронізм був описаний у одній австралійській родині 25 років тому. Дослідники провели вивчення членів цієї родини разом з іншими пацієнтами і з'ясували, що у всіх у них існує мутація гена CLCN2, які раніше не пов'язана з підвищеним артеріальним тиском. Цей ген переносить інформацію для будівництва каналів в клітинних мембранах, через які виділяються хлорид-іони. У специфічних клітинах надниркових залоз ці хлоридні канали регулюють мембранні напруги і виробництво альдостерону. Мутації гена CLCN2 у пацієнтів з сімейним гіперальдостеронізмом викликають зміни мембранних напружень, що призводить до надмірного виробництва альдостерону і підвищення артеріального тиску.

Нагадаємо, як швидко знизити артеріальний тиск у домашніх умовах.


Дивіться відео: в Україні стало більше безкоштовних медикаментів

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів