Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Вчені відкрили несподіваний засіб проти раку

Група дослідників знайшла ефективний спосіб запобігання онкологічній хворобі

Раку можна запобігти. Фото:
Раку можна запобігти.
Фото:

Міжнародна команда дослідників виявила новий протираковий білок LHPP, який запобігає неконтрольованій проліферації (розмноженню) злоякісних клітин в печінці.

Існують гени-супресори пухлин, які кодують білки, що сприяють профілактиці перетворення клітин на злоякісні. Однак найчастіше всередині новоутворень вони стають неефективними, що прискорює розвиток раку і знижує шанси пацієнта на виживання.

У дослідженні вчені використовували мишачу модель гепатоцелюлярної карциноми, порівнявши активність чотирьох тисяч білків в здорової і патологічної тканини. Виявилося, що в пухлинних клітинах спостерігається дефіцит гистидин-фосфатази LHPP. При цьому рівень білка в клітинах людей був безпосередньо пов'язаний з тяжкістю захворювання і тривалістю життя. При повній відсутності з'єднання пацієнти, в середньому, вмирали на два роки раніше інших хворих.

Продемонстровано, що введення додаткової ДНК, що кодує супресор, в пухлину у мишей зупиняло зростання злоякісної тканини і підтримувало правильне функціонування печінки. Механізм впливу ферменту пояснюється тим, що він видаляє фосфатні групи, пов'язані з амінокислотою гистидином в білках. У його відсутність починається глобальне фосфорилирование, в результаті чого деякі сполуки стають онкогенними.

Нагадаємо, раніше вчені Північно-Західного університету в США виявили, що у смертельно хворих людей, які страждають від хореї Хантінгтона, ризик раку знижується на 80 відсотків.

Також дослідники Стенфордського університету розробили препарат, який продемонстрував дійсно відмінні результати в боротьбі з раком. Новий засіб являє собою комбінацію двох препаратів. Як відзначають дослідники, введення невеликої кількості засобу безпосередньо в щільні тканини пухлини у мишей допомагає усунути всі сліди раку в організмі тварин, включаючи віддалені необроблені метастази.


Дивіться відео: у кожної десятої українки виявили рак молочної залози

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Новини партнерів

Популярні статті

Новини партнерів