Ви можете ознайомитисЬ зі змінами в політиці конфіденційності. Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з оновленими правилами і даєте дозвіл на використання файлів cookie.
Прийняти
Головна Сьогодні

Збудник алкоголізму №1 названий вченими

Лікарі зі Швеції зробили несподівану заяву


Алкоголізм пов'язаний зі змінами в мозку.
Алкоголізм пов'язаний зі змінами в мозку.
ПрофесорМаркусХейлігіголовнийінженер-дослідникЕрікОжьєзУніверситетуЛінчепінгавШвеціїпровелаважливийексперимент,щобз'ясуватиосновну причину виникнення у людей алкогольної залежності. Якз'ясувалося,схильністьдоалкоголізмупов'язаназформуваннямемоційізаспокоєннямцентральноїнервовоїсистеми.

Дослідники вивчили щурів, навчених натискати на важіль для отримання підсолодженої води або розчину спирту. Результати досвіду, опубліковані в Medical Xpress показали, що більшість тварин обирали цукор. Однак близько 15% хотіли алкоголь. При цьому удари струмом щурів ніяк не зупиняли. Відзначається, що частка гризунів, які обирали спиртний напій, пропорційна відсотку людей із залежністю.

Біологи виміряли активність сотень генів в п'яти областях мозку піддослідних. Найбільше відмінностей в експресії ДНК виявилися в мигдалевидному тілі – відповідає за формування емоцій. Ген, який кодує білок GAT-3, був найменш активним у щурів з алкоголізмом. Він підтримує концентрацію гамма-аміномасляної кислоти на низькому рівні, що відповідає за заспокоєння центральної нервової системи.

У свою чергу, при придушенні GAT-3 у щурів, які хотіли цукор, розвивалася схильність до вживання алкоголю. У людей, які страждали від залежності, рівні гена в області мигдалини були нижче, ніж у тих, хто перебував у контрольній групі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося
, щознайдено спосіб вилікувати алкогольну залежність.

Також вчені дійшли висновку, що чоловічий алкоголізм більш небезпечний, ніж жіночий.

Про те, що Бен Аффлек не може впоратися з алкоголізмом, як і багато інших Голлівудських зірок, дивіться на відео нижче:

Читайте найважливіші новини в Telegram, а також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі.

Новини партнерів

Загрузка...

Популярні статті

Новини партнерів